Data publikacji: 2022-12-06

Szeroka gama lamp ksenonowych OSRAM do pojazdów ciężarowych

Lampy ksenonowe nie tylko świecą lepiej od halogenów i zużywają o połowę mniej energii. Ich ogromnym atutem jest trwałość – dziesięciokrotnie dłuższa od żarówek. W ofercie osram jest kilka linii produktów tego typu do oświetlenia samochodów ciężarowych. Każdy więc powinien znaleźć odpowiedni dla siebie palnik.

OSRAM XENARC NIGHT BREAKER LASER

Firma OSRAM jest producentem najwyższej jakości lamp ksenonowych XENARC, które podzielono na cztery kategorie. Linią dla najbardziej wymagających są produkty serii XENARC Night Breaker Laser – najjaśniejsze ksenony firmy OSRAM. Te wyjątkowo jasne lampy zapewniają znacznie lepszą widoczność na drodze: aż do 200% jaśniejsze światło w porównaniu do minimalnych wymagań normy. Więcej światła i droga oświetlona aż 250 m przed samochodem pozwalają dostrzec przeszkody i zagrożenia na drodze znacznie wcześniej, zapewniając więcej czasu na reakcję. Światło do 20% bielsze (w porównaniu z minimum homologacyjnym) nadaje pojazdowi nowoczesny wygląd. Produkty są dostępne w typach: D1S, D2S, D3S i D4S.
OSRAM XENARC ORIGINAL D1S

Rodzina XENARC Cool Blue Intense to produkty, które dzięki specjalnemu systemowi wypełnienia, używanego zamiast tradycyjnego filtra wytwarzają chłodnobiałe światło, które sprawia, że pojazd jest lepiej widoczny dla innych kierowców i wyróżnia się na drodze. Dla kierowców jeszcze bardziej chcących się wyróżnić na drodze, z zachowaniem norm homologacyjnych, producent wprowadził nową generację tej serii lamp. Emitują one światło nawet do 150% jaśniejsze (w porównaniu z minimum homologacyjnym ECE R98) i charakteryzują się chłodną temperaturą barwową nawet do 6200 K.

Główną cechą linii XENARC Ultra Life jest wyjątkowa trwałość, pozwalająca na czterokrotnie dłuższy czas użytkowania bez konieczności wymiany w porównaniu ze standardowymi produktami. Pojazd jest w stanie przejechać bez wymiany nawet do 300 000 km. To oszczędność nie tylko pieniędzy, lecz także czasu związanego z przestojami. Na źródła ksenonowe Ultra Life producent udziela aż 10-letniej gwarancji. Ofertę zamykają, najpopularniejsze na rynku lampy ksenonowe z linii XENARC Original o parametrach identycznych jak te, które mają ksenony montowane fabrycznie w nowych samochodach. Tak samo jak w przypadku żarówek halogenowych - charakteryzuje je niezawodna jakość, duży wybór typów i doskonały stosunek jakości do ceny, a producent udziela na nie aż 4-letniej gwarancji.

Czytaj więcej:

Uruchom silnik w mgnieniu oka

Bezpieczne i wygodnie parkowanie z Hella

Jakie urządzenia do obsługi akumulatorów powinny znaleźć się na liście wyposażenia dobrego warsztatu?

Parametry akumulatora – co oznaczają i jak je sprawdzić?