Data publikacji: 2022-11-30

Części zamienne jakość czy cena?

Za każdym razem, gdy dokonujemy zakupu, zadajemy sobie pytanie:
Mam wybrać jakość czy cenę?

To pytanie staje się szczególnie istotne, jeśli chodzi o bezpieczeństwo. Brak starannej analizy ceny i jakości sprawia, że dajemy się zwieść wyglądowi i popełniamy błędy. Zwracajmy więc uwagę na szczegóły. Podczas naprawy pojazdu konieczne jest przeanalizowanie kilku kluczowych czynników, które składają się na koszt całkowity. Wybór produktu wyłącznie na podstawie ceny zakupu nie daje nam pełnego obrazu kosztów, ponieważ należy uwzględnić również wpływ jakości na ukryte koszty. Koszty naprawy należy kalkulować z uwzględnieniem podstawowych aspektów:

  • czasu montażu, który bezpośrednio wpływa na koszt robocizny;
  • zadowolenia klienta;
  • zarządzania problemami posprzedażowymi.

Pamiętać należy również, że produkty niskiej jakości mogą wpływać na bezpieczeństwo osób poruszających się po drogach. Są to produkty wątpliwego pochodzenia, często wykonane z surowców pochodzących z recyklingu, które nie zawsze mogą być użyte do produkcji części ponieważ nie posiadają właściwej sztywności i nie są odporne na warunki atmosferyczne, na które będą codziennie narażone.

Ponadto produkty sprzedawane na rynku po bardzo niskich cenach często są kupowane od nieakredytowanych i niecertyfikowanych firm, które nie dają gwarancji i wparcia klienta. Ich brak wiąże się z istotnymi potencjalnymi kosztami.

Dlatego dążenie do oszczędności za wszelką cenę może w efekcie finalnym generować dodatkowe koszty oraz zagrażać bezpieczeństwu. Produkty niskiej jakości, wykonane z nieodpowiednich materiałów, które nie spełniają wymogów bezpieczeństwa i wytrzymałości, zagrażają Twojej firmie.

Najważniejszą wartością jest jakość, która towarzyszy marce COVIND od początku istnienia firmy. Jej produkty muszą zawsze spełniać wszystkie normy jakościowe stawiane produktom OE w zakresie:

  • surowca;
  • kształtu;
  • wagi;
  • wyglądu zewnętrznego;
  • łatwości montażu;
  • detali i dodatkowych akcesoriów.

Produkty Covind gwarantują taką samą jakość w zakresie sztywności i trwałości jak części pierwszomontażowe. Łatwość montażu produktów zapewnia precyzja wykonania i umieszczenia wszystkich elementów montażowych. Aby zapewnić doskonałą przyczepność lakieru i uniknąć problemów z jego odklejaniem od powierzchni, produkty Covind są przygotowane do lakierowania poprzez użycie tych samych środków, jakie są stosowane przez producentów pierwszomontażowych.