Data publikacji: 2022-11-22

Euroricambi: Wyróżnia nas pasja

Euroricambi od ponad 40 lat prezentuje największą na świecie ofertę części zamiennych do przekładni  i układów napędowych na rynku wtórnym.

Firma produkuje części zamienne do skrzyń biegów i mechanizmów różnicowych do pojazdów ciężarowych, autobusów, ciągników i maszyn budowlanych. Wszystkie z nich są doskonałymi zamiennikami oryginalnych części producentów.

Jest to możliwe dzięki pasji i determinacji rodziny Taddei, która dzięki skupieniu się na kompleksowych procesach produkcyjnych, wysokiej jakości materiałach i najbardziej zaawansowanej technologii, sprawiła, że ich działalność ogromnie się rozwinęła, osiągając status ważnego włoskiego przedsiębiorstwa.

Marka Euroricambi jest obecnie znana na całym świecie jako gwarancja niezawodności i jakości

Gama produktów, która rośnie z dnia na dzień

Obecnie w ofercie Euroricambi znajduje się 12 420 pozycji doskonałych zamienników oryginalnych części produkowanych przez głównych producentów układów napędowych w samochodach ciężarowych, autobusach oraz maszynach budowlanych i górniczych, takich jak ZF, Mercedes-Benz, Scania, Volvo, Iveco, Dana, Eaton - Fuller, Man, Renault, Caterpillar i wielu innych. Gama produktów rośnie o 500 nowych pozycji każdego roku, tak, aby zawsze być gotowym do spełnienia wymagań rynku.

Skrzynie

Wałki główne i pośrednie 

Wałki sprzęgłowe

Koła zębate

Tuleje ślizgowe Pierścienie synchronizatorów

Stożki i piasty synchronizatorów

Przekładnie planetarne

Obudowy

Koła retardera

Mechanizmy różnicowe

Zestawy koła talerzowego z wałkiem ataku

Kompletne dyferencjały

Zestawy satelit

Koła zębate

Kompletne mechanizmy różnicowe

Półosie


Całkowicie własna produkcja Made in Italy

We wszystkich 18 zakładach produkcyjnych, rozmieszczonych na ponad 60 000 m2, firma Euroricambi zarządza wszystkimi procesami w najlepszy możliwy sposób: od obróbki surowców po logistykę.

Pełny cykl produkcyjny - oparty na najbardziej zaawansowanych technologiach - daje w efekcie produkt o najwyższej jakości i niezawodności, na poziomie porównywalnym z produktami oryginalnymi. Cała produkcja jest opracowywana, programowana i kontrolowana we własnym zakresie przy użyciu ponad 150 obrabiarek sterowanych numerycznie i ponad 50 robotów działających 24 godziny na dobę. Euroricambi wewnętrznie zarządza aż 13 rodzajami procesów produkcyjnych, kontrolując każdy etap cyklu produkcyjnego w celu zapewnienia stałej jakości odpowiadającej oryginalnemu wyposażeniu.

Włoskie know-how, globalna wydajność

Logistyka Euroricambi charakteryzuje się elastycznością i szybkością działania. Zautomatyzowany magazyn zawiera ponad 12 420 produktów gotowych do sprzedaży z dostępnością materiałów na poziomie 97%. Dzięki pełnemu zarządzaniu wysyłką, firma jest w stanie szybko i sprawnie realizować zamówienia. Począwszy od dbałości o opakowanie, a skończywszy na uproszczeniu procedur celnych, dzięki akredytacji włoskich władz celnych i posiadaniu certyfikatu A.E.O.F. jest w stanie dotrzeć do swoich klientów w każdym miejscu na świecie.