Data publikacji: 2016-08-19

Bartek Ostałowski udowadnia, że może wszystko

Bartosz Ostałowski, zawodnik wspierany przez Inter Cars, wystąpił w materiale brytyjskiej telewizji Channel 4 oraz w spocie promującym Igrzyska Paraolimpijskie.

Bartek Ostałowski z Nowego Sącza kilka lat temu stracił w wypadku na motocyklu obie ręce. To jednak nie stanęło mu na przeszkodzie w uprawianiu motorsportu. Mimo niepełnosprawności, chłopak nie poddał się. Uczestniczył m.in. w mistrzostwach w rally crossie, zdobył licencję kierowcy rajdowego oraz licencję profesjonalnego zawodnika startującego w drifcie. Auto prowadzi stopą. Bartka od lat z dumą wspiera Inter Cars. 

W ostatnim czasie B. Ostałowskiego miało okazję poznać jeszcze więcej osób. Materiał na jego temat przygotowała bowiem brytyjska telewizja Channel 4. Został on wyemitowany w programie „UK Paralympic Broadcaster”. Teraz możemy go oglądać również w ogólnoświatowej kampanii „We’re the Superhumans” (tłum. „Jesteśmy Superludźmi”). Trzyminutowy klip promuje, zaczynającą się 7 września, letnią paraolimpiadę w Rio de Janeiro. Występują w nim osoby niepełnosprawne, które udowadniają, że nie istnieją bariery, które uniemożliwiłyby realizację marzeń czy pasji: muzycy, sportowcy, ludzie czynni zawodowo i wiodący szczęśliwe życie rodzinne. Wszystko to przy akompaniamencie „The Superhumans Band”,  wykonującym cover Sammy'ego Davisa Jr. „Yes I Can” (tłum. „Tak, mogę”).

Oba materiały z udziałem Bartka można obejrzeć na profilu Inter Cars na Facebooku