Data publikacji: 2016-09-09

Biegając, pomagają innym

Początek września to kolejne imprezy biegowe, na których można spotkać reprezentantów Motointegrator Running Team. Co ważne, podczas startów nie tylko pokonują oni własne słabości i biją rekordy, ale również pomagają innym. 

4 września Radosław Rote wziął udział w warszawskim Onkobiegu. Była to już 9 edycja wydarzenia, które dedykowane jest osobom zmagającym się z chorobą nowotworową. Jego założeniem jest pokonanie przez uczestników jak najwięcej razy pętli o długości 1350 m. Dystans można przebiec, przejechać na rolkach czy hulajnodze. Im więcej kółek zrobi każdy ze startujących, tym więcej pieniędzy zostanie przekazanych przez sponsorów na rzecz walki z rakiem. Członek Motointegrator Running Team do realizacji tego szczytnego celu namówił również żonę i 4-letnią córkę. Podczas imprezy Radek nie tylko przyczynił się wsparcia pacjentów oddziałów onkologicznych, ale również pobił swój rekord życiowy w biegu na 5 km. 


Tego samego dnia Michał Gazarkiewicz z całą rodziną wybrał się do Bydgoszczy, by uczestniczyć w III Rock’n’Run Półmaratonie. Bieg reklamowany jest jako najgłośniejszy w Polsce. Tym razem, podczas 5-kilometrowej pętli zawodnikom przygrywało 5 zespołów rockowych i metalowych. Michał zmierzył się z dystansem półmaratonu, a więc pętlę musiał przebiec 4 razy. Ostatecznie, z czasem 01:56:20, udało mu się zająć 132 miejsce. 


Również 4 września 5- osobowa reprezentacja Motointegrator Running Team wzięła udział w Katowice Business Run. Jest to charytatywny bieg biznesowy w formie sztafety, organizowany na rzecz podopiecznych Fundacji Jaśka Meli „Poza Horyzonty”. Nasza drużyna zajęła 246 miejsce w klasyfikacji generalnej, uzyskując czas 01:43:03. Wyniki poszczególnych zmian to: Jacek Waleczek – 0:21:09, Szymon Kuglarz – 0:17:14, Robert Pańczyk – 0:18:27, Kamil Magiera – 0:24:13 i Krzysztof Żukowski – 0:22:00. 


Dużym sukcesem może pochwalić się Krzysztof Wierzbowski, któremu w końcu udało się wywalczyć upragnione miejsce na podium. Miało to miejsce podczas Triathlonu Przechlewo. Krzysztof wystartował na dystansie 1/8 Ironman, co wiązało się z koniecznością przepłynięcia 475 m, przejechania na rowerze 22,5 km oraz przebiegnięcia 5,275 km. Udało mu się zająć 2 miejsce w kategorii M30-39 i 10 lokatę w klasyfikacji generalnej. 


W ostatnim czasie w barwach Motointegrator Running Team zadebiutował również Piotr Urbański. 10-kilometrową trasę biegu w Zduńskiej Woli pokonał z wynikiem 0:45:06. Dało mu to 3 miejsce w kategorii M50 oraz 74 pozycję w klasyfikacji generalnej.