Data publikacji: 2018-03-26

Biegiem przez stolicę: 13. Półmaraton Warszawski

Zwyczajem poprzednich lat, także i w tym roku, wczesną wiosną stołeczne ulice opanowane zostały przez biegaczy startujących w Półmaratonie Warszawskim. Wśród ponad 12 tysięcy zawodników, którzy dobiegli do mety, znalazła się silna ekipa Motointegrator Running Team.

W niedzielny poranek 25 marca pasjonaci biegania spotkali się pod stadionem stołecznej Polonii na
ulicy Konwiktorskiej, aby rozpocząć rywalizację w 13. Półmaratonie Warszawskim. Zawodnicy mieli
do pokonania 21 kilometrów i 97,5 metra, a więc dystans równy połowie biegu maratońskiego. Spod
stadionu „Czarnych Koszul” wyruszyli w kierunku Placu Wilsona, następnie na Wybrzeże Gdyńskie,
przez rondo Stefana Starzyńskiego aż do Ratuszowej. Dalsza trasa poprowadzona została ulicami:
Okrzei, Wybrzeże Szczecińskie, Tamka, Rozbrat, Agrykola, Czerniakowska i Wybrzeże Gdańskie. Meta
biegu znajdowała się obok Multimedialnego Parku Fontann.

W rywalizacji mężczyzn najszybszy w całej stawce okazał się Ezrah Kiprotich Sang z Kenii, który
dystans 21 km i 97,5 m pokonał w czasie 01:01:37. Następne miejsca na podium zajęli Etiopczyk
Kassa Mekashaw (01:01:52) oraz kolejny Kenijczyk, Hillary Kiptum Maiyo Kimaiyo (01:02:18).
Najlepszy z Polaków był Błażej Brzeziński, który z czasem 01:05:17 uplasował się na dziesiątej pozycji.
Wśród kobiet także dominowały zawodniczki z Afryki. Wygrała Kenijka Polline Wanjiku Njeru
(01:10:01), która wyprzedziła na mecie dwie reprezentantki Etiopii, Birhan Mhretu Gebrekidan
(01:10:26) i Maeregu Hayelom Shegae (01:10:52). Jako szósta rywalizację ukończyła najlepsza z Polek,
Anna Gosk (01:14:49).

Z dobrej strony w tegorocznym Półmaratonie Warszawskim zaprezentowała się ekipa Motointegrator
Running Team. Piętnastu zawodników z zespołu dobiegło do mety, a najlepszy w tym gronie okazał
się Radosław Ignatowicz, który uzyskał bardzo dobry czas – 1:23:35.

W sumie do mety przy Multimedialnym Parku Fontann dobiegło dwudziestu dwóch zawodników Motointegratora:

- Radosław Ignatowicz (1:23:25)*

- Damian Dąbrowski (1:28:06)

- Zbyszko Paluczek (1:35:34)

- Łukasz Kucharski (1:39:39)

- Marcin Berner (1:42:07)

- Piotr Kuczyński (1:42:27)

- Andrzej Krzak (1:43:32)

- Daniel Stachurski (1:43:48)