Data publikacji: 2020-10-13
, autor: Jacek Żytnicki 

Lampdemia od WAŚ

Nowoczesna, największa i przede wszystkim atrakcyjna cenowo seria LED-owych lamp zespolonych i jednofunkcyjnych tylnych to najnowsza oferta WAŚ stworzona w czasie pandemii.

lampdemia.jpg

Nowa seria lamp jednofunkcyjnych i zespolonych tylnych W225-W228, dostępna jest w różnych konfiguracjach, pełniących od jednej do sześciu funkcji świetlnych. Każda z grup lamp składa się z kilku lub kilkunastu rodzajów, różniących się funkcjami oraz sposobem montażu lub podłączenia. Im bardziej złożona budowa lampy, tym więcej modeli, i tak wyróżnić możemy spośród nich:

  • seria lamp W225(„pojedyncze”) dzieli się na 11 różnorodnych lamp;
  • seria lamp W226(„podwójne”) składa się z 3 głównych modeli lamp, które dalej dzielą się na 2 rodzaje montażowe, co daje 6 pozycji produktowych;
  • seria lamp W227(„potrójne”) posiada 8 głównych modeli, które następnie dzielą się na 2 rodzaje montażowe, czyli 16 różnych pozycji produktowych;
  • seria lamp W228(„z trójkątem”), lampy zespolone tylne, które ze względu na pełnione funkcje można podzielić na 4 główne kategorie, które następnie dzielą się na 2 grupy: lampy lewe oraz prawe, które to dalej różnią się od siebie sposobem montażu i podłączenia (4 możliwości), co daje nam aż 32 pozycje produktowe do wyboru.

Lampy serii W225, W226 i W227 są uniwersalne montażowo, można instalować je zarówno po lewej, jak i po prawej stronie pojazdu. Dzięki swojej prostej, ale nowoczesnej budowie spełniają warunki homologacji zezwalającej na montaż w pionie i w poziomie.

Natomiast lampy W228 ze względu na swój charakterystyczny design, z centralnie umieszczonym trójkątem odblaskowym, wymagają podziału na lampy lewe oraz prawe. Montaż możliwy jest standardowo – w poziomie.

Lampy W226, W227 i W228 występują w 2 wariantach montażowych: za pomocą dwóch śrub M6, bądź przy pomocy dwóch lub czterech wkrętów, dzięki specjalnie rozmieszczonym otworom w korpusie lampy. Co więcej, lampy serii W228 dostępne są w 3 wersjach przyłączeniowych: poprzez podstawowy przewód, złącze 5pin lub 7pin.

W niektórych lampach wykorzystany został efekt neonu, światło rozproszone w odpowiednim kloszu daje przyjemną dla oka łunę, zamiast pojedynczych punktów świetlnych. Ponadto, lampy z funkcją światła przeciwmgielnego dostępne są w dwóch wariantach: z kloszem czerwonym bądź przezroczystym. Każda z lamp jest hermetyczna – jako całość, jak i z podziałem na poszczególne moduły tworzące lampę. Posiadają specjalne zabezpieczenie przed zapyleniem i wilgocią, potwierdzone normą IP6K9K. Każda z lamp spełnia również wymogi stawiane przez wszelkie obowiązujące przepisy homologacyjne m.in. kompatybilności elektromagnetycznej.


Lampy W225-W228 są uniwersalne napięciowo, działają na instalacjach 12V i 24V. Są wyjątkowo płaskie i kompaktowe. Lampy z serii „Lampdemii” przystosowane są do zmiennych warunków atmosferycznych – idealnie sprawdzają się w temperaturach od -40°C do +50°C. Poszczególne elementy składowe produkowane są z materiałów najwyższej jakości, co przekłada się na wysoką jakość gotowego produktu.


Szeroki wachlarz lamp, w różnych konfiguracjach świetlnych, z cenami dostosowanymi do warunków epidemii, daje klientowi ogromny wybór. Tą serią lamp można kompleksowo oświetlić pojazd, łącząc lampy w oryginalne kompilacje, zgodnie z Regulaminem nr 48 EKG ONZ dot. rozmieszczenia lamp na pojeździe. Przykładowo, można łączyć w serie lampy z tej samej grupy, ale też lampy z różnych grup m.in. W225 + W225; W225 + W226; W226 + W226; W227 + 225, czy W228 + W225, w zależności od tego jakie funkcje są potrzebne do oświetlenia pojazdu.