Data publikacji: 2015-05-28

Opony dla floty

Odpowiednio dobrane opony znacząco obniżają koszty funkcjonowania flot pojazdów ciężarowych. Dlatego coraz więcej menedżerów przedsiębiorstw transportowych korzysta z pomocy specjalistów. 

Opony dla floty
Proces doboru opon do pojazdu ciężarowego jest złożony. Ogumienie dobierane jest na podstawie wielu kryteriów, m.in. typu transportu, rodzaju pojazdu, pokonywanych dystansów, rodzaju nawierzchni, czy rozmiaru opon. Uwzględnia się też warunki atmosferyczne, w których będą użytkowane opony. 
Specjalistą od doboru opon może być odpowiednio przeszkolony pracownik każdego warsztatu samochodowego. Zobaczmy, w jaki sposób dobierają opony specjaliści w ramach programu Conti3600 Fleet Services. 

Audyt floty
Kluczem do właściwego doboru opon jest przeprowadzenie audytu floty, którego celem jest wskazanie optymalnych rozwiązań dla każdego z pojazdów indywidualnie. Audyt ogumienia jest przeprowadzany za pomocą urządzenia pomiarowego Fleet Check Tool. Pozyskane podczas pomiaru informacje dotyczące przebiegu pojazdu, głębokości bieżnika oraz rozmiaru i ciśnienia w oponach są wysyłane za pośrednictwem technologii Bluetooth 
do systemu, który automatycznie generuje raporty jednostkowe i o całym zestawie opon pojazdu. 

Dobór ogumienia
Na podstawie danych pozyskanych podczas audytu ustalane są harmonogramy wymian i rotacji opon, które są podstawą do terminowej wymiany ogumienia w każdym z pojazdów floty. Montaż i demontaż opon jest dokonywany w dowolnym serwisie Conti3600 lub poprzez serwis mobilny w miejscu, gdzie aktualnie znajdują się pojazdy. Wszystkie harmonogramy i dane dotyczące wymian ogumienia dostępne są na specjalnej platformie Web Cesar, z której mogą korzystać obsługiwane w programie floty, a także warsztaty z sieci Conti3600 Fleet Services. 
W ramach usługi ContiFitmentService flota nie ponosi żadnych opłat abonamentowych. Floty płacą jedynie za zakup opon oraz obsługę serwisową. Usługa ContiFitmentService dostępna w ramach programu Conti360° Fleet Services oferowana jest w 15 krajach Europy. W Polsce korzysta z niej ok. 200 flot.