Data publikacji: 2024-03-13

CVA – dostawca wysokiej jakości części dla rynku Off-Highway

CVA to dostawca wysokiej jakości części dla najbardziej popularnych marek z rynku Off-Highway wykorzystywanych w Europie.

CVA

Pierwsze kroki

Korzenie marki CVA sięgają 2000 roku. Wówczas uruchomiono niezależny serwis maszyn budowlanych i roboczych Caterpillar. Po kilku latach firma rozszerzyła działalność o serwis produktów Volvo. Wraz z upływem czasu i wzrostem doświadczenia w 2009 roku powołano do życia markę CVA – dostawcę wysokiej jakości części zamiennych do maszyn Volvo i Caterpillar.

Produkty od początku miały spełniać wysokie standardy jakościowe zgodne z wymogami firm serwisowych – to właśnie one stały się pierwszymi masowymi odbiorcami produktów CVA.

CVA nie poprzestało na lokalnych odbiorcach. Szybko powiększano ofertę o kolejne produkty, nierzadko pozyskiwane od wyspecjalizowanych, zewnętrznych producentów. Dzięki ciężkiej, metodycznej pracy działów kontroli jakości i rozwoju, części CVA błyskawicznie osiągnęły jakość i parametry produktów stosowanych na tzw. pierwszy montaż.

W 2012 roku oficjalnie zarejestrowano markę CVA w Europejskim Urzędzie Patentowym, a trzy lata później poszerzono ofertę o komponenty do maszyn JCB. Dzięki temu, od blisko dziesięciu lat, CVA jest dostawcą części do trzech najpopularniejszych marek rynku Off-Highway wykorzystywanych w Europie: Caterpillar, JCB i Volvo.

Postaw na jakość

Produkty CVA mają pewną cechę: brak kompromisu pomiędzy jakością a ceną. Fabryki dostarczające produkty z logiem CVA muszą spełniać surowe wymagania jakościowe, a proces produkcyjny odbywa się przy ciągłym monitoringu jakościowym, dokonywanym przez inżynierów marki.

W efekcie, klient dokonujący napraw lub serwisu opartego o części i komponenty CVA ma pewność, że wymieniana część jest porównywalnej jakości do produktów OEM. Ma to kluczowe znaczenie przy wykorzystaniu maszyn użytkowych, gdzie każdy przestój wynikający z awarii wiąże się z dużą stratą użytkownika.

Szeroki asortyment

Marka CVA stale poszerza portfolio produktów. Aktualnie same sworznie i tuleje to ponad 3000 pozycji w katalogu. Czyni to z CVA lidera w segmencie dostawców części Off-Highway. W ofercie znajdują się także elementy hydrauliki (pompy, rozdzielacze, siłowniki, zawory, uszczelniacze, a także elementy eksploatacyjne do silników maszyn; pompy cieczy chłodzącej i paliwa). Oferta CVA obejmuje także elementy przeniesienia napędu (zmienniki momentu, pompy transmisji, tarcze i przekładki), ale także lemiesze, zęby do łyżek, wały napędowe, krzyżaki, ślizgi do koparek, oraz elementy nadwozia takie jak choćby lampy.

Jednym z najczęstszych uszkodzeń urządzeń budowlanych w czasie pracy jest uszkodzenie szyb. Aktualnie marka CVA dysponuje magazynami gromadzącymi 25 000 szyb wykorzystywanych przez ponad 40 producentów – od Akermana po Zeppelina. Szyby CVA posiadają wymagane homologacje i certyfikaty bezpieczeństwa. W większości są hartowane, a nie laminowane. Dlaczego? W CVA nie uznaje się kompromisów, jeśli chodzi o bezpieczeństwo.

Zasięg i dystrybucja

Marka CVA dostępna jest w 30 krajach na całym świecie. Wysokie standardy jakościowe zostały potwierdzone otrzymanym w 2021 roku Certyfikatem ISO 9001:2015 na produkty. Dzięki współpracy CVA z Inter Cars, największym dystrybutorem części w Europie, serwis i utrzymanie w ciągłej gotowości maszyn użytkowych segmentu Off-Highway stało się łatwo dostępne, a szeroka oferta części zamiennych zaspokaja największe oczekiwania klientów.

Ofertę części CVA znajdziesz  w oddziałach Inter Cars oraz w sprzedaży przez Katalog Online i Inter Cars e-Catalog.

Przeczytaj także:

Nowy cennik opłat drogowych w Czechach, zależnych od emisji CO2 ważny od 1 marca... (intercars.com.pl)

USA: zakaz używania ogrzewania postojowego w terenie zabudowanym... (intercars.com.pl)

Nowe tachografy dla starszych ciężarówek oraz kontrole 56-dniowe – nowe przepisy od 2025 roku... (intercars.com.pl)

Naczepy oczyszczą powietrze? Rewolucyjny pomysł firmy RGVA... (intercars.com.pl)

UE nie chce diesla, Włosi będą protestować... (intercars.com.pl)