Data publikacji: 2024-07-09

Agro-Tech Minikowo: Kluczowe wydarzenie branży Off Highway

W dniach 6-7 lipca odbyły się kolejne targi skierowane do specjalistów w branży agro, Agro-Tech Minikowo. Targi te mają niezwykle bogatą tradycję, sięgającą niemal 40 lat, i są jednym z najważniejszych wydarzeń w kalendarzu rolników oraz miłośników technologii rolniczej. Na imprezie byli obecni również przedstawiciele segmentu Off Highway Inter Cars.

Bogata historia Agro-Tech Minikowo

Agro-Tech Minikowo swoje korzenie ma w skromnych wystawach doświadczalnych, które odbywały się na przełomie lat siedemdziesiątych i osiemdziesiątych. Wówczas głównym celem było prezentowanie nowych odmian roślin oraz wyników doświadczeń agrotechnicznych. W miarę upływu czasu, aby uatrakcyjnić formułę, organizatorzy zaczęli prezentować sprzęt rolniczy tworzony przez samych rolników. Niektóre z tych urządzeń okazały się na tyle innowacyjne, że otrzymały swoje patenty i weszły do masowej produkcji.

Nowoczesne standardy i bogata oferta

Od 2005 roku targi Agro-Tech Minikowo są objęte Systemem Zarządzania Jakością ISO 9001:2009, co świadczy o wysokim standardzie organizacji i profesjonalnym podejściu do każdego aspektu imprezy. Tegoroczna edycja była wyjątkowo różnorodna i bogata. Wystawcy przedstawili szeroką gamę produktów, od zwierząt hodowlanych, przez rękodzieło, rośliny i nawozy, aż po maszyny rolnicze.

Warto podkreślić, że aż 75% powierzchni targów zajęli dealerzy maszyn rolniczych. Zwiedzający mogli zapoznać się z pełnym przekrojem sprzętu: od agregatów podłączanych do ciągników, przez małe traktory idealne do sadownictwa i usług komunalnych, aż po kombajny zbożowe i buraczane. Niezwykle atrakcyjne były pokazy polowe maszyn. Były one szczegółowo omawiane przez ekspertów, co pozwalało zwiedzającym na głębsze zrozumienie prezentowanych technologii.

– Agro-Tech Minikowo to wydarzenie, które cieszy się popularnością wśród różnych grup wiekowych. Targi przyciągnęły zarówno starszych, doświadczonych rolników, jak i młodych, dopiero rozpoczynających swoją przygodę z rolnictwem. Wydarzenie było również chętnie odwiedzane przez całe rodziny, co dodawało mu wyjątkowej, przyjaznej atmosfery – komentuje Adam Czerwiński, Regionalny Manager rynku Off Highway w Inter Cars.

Kluczowa data w kalendarzu rolnika

Agro-Tech Minikowo to wydarzenie, które warto zaznaczyć w swoim kalendarzu. Bogata historia, wysoki standard organizacji oraz różnorodność oferty sprawiają, że jest to jedno z kluczowych wydarzeń w branży rolniczej. Niezależnie od tego, czy jesteś doświadczonym rolnikiem, czy dopiero zaczynasz swoją przygodę z rolnictwem, Agro-Tech Minikowo z pewnością dostarczy Ci wielu cennych doświadczeń i inspiracji.