Data publikacji: 2020-04-02
, autor: Jacek Żytnicki 

Mądrze zarządzaj olejem swojej floty

Czy podróżując swoim samochodem osobowym zastanawiałeś się kiedyś nad kondycją oleju smarowego w jego układzie? Jeśli stosujesz krótkie interwały wymian to pewnie nie, co jeśli jednak miałoby to wpływ na dłuższą żywotność Twojego silnika? A co gdybyś był właścicielem całej floty samochodów osobowych lub ciężarowych, gdzie olej odgrywa jeszcze ważniejszą rolę i poddawany jest większym obciążeniom?

Revline_InterCars.png

Jedynym sposobem na poznanie oleju w silniku w danym momencie jest dogłębne przeanalizowanie jego parametrów, w porównaniu do początku eksploatacji. Czytając dokładnie jego parametry, dostaniemy obraz stopnia jego zużycia. Warto rozpocząć od lepkości, która w każdym momencie eksploatacji powinna mieścić się w widełkach normy. Kolejną ważną sprawą jest liczba zasadowa, która wprost mówi nam o tym ile jeszcze dodatków wspomagających pracę oleju jest w silniku.

Warto również spojrzeć wtedy na pojedyncze pierwiastki, z których wywnioskujemy czy nie dochodzi do zużycia części silnika. O żywotności oleju powie nam stopień oksydacji, na podstawie którego będzie można określić czas dalszej przydatności lub kolejnej kontroli. Już dzięki tym kilku analizom poznajemy olej w pojeździe, a dane zdobyte na przestrzeni kilku interwałów wymiany dają nam możliwość dogłębnego poznania jednostki pojazdu oraz samego układu smarowania.

Firma Flukar wychodzi naprzeciw chętnym, mającym potrzebę poznać swój olej i zoptymalizować jego gospodarkę w swojej flocie pojazdów. Badania prowadzone przez Centrum Badawczo-Rozwojowe Flukar w Kędzierzynie-Koźlu pozwolą na zoptymalizowanie gospodarki smarowej w całej flocie pojazdów ciężarowych i zabezpieczenie części silnika na najwyższym poziomie. Produkty Revline Hercules w beczkach na 30-lecie Inter Cars to bardzo dokładnie zbadane i przemyślane formulacje, które są bazą do odniesienia w przypadku prowadzenia monitoringów środka smarowego. Powierzając gospodarkę olejową w profesjonalne ręce, inwestujesz kapitał w bezpieczeństwo twojej floty.

W beczkach jubileuszowych o pojemnościach 200L i 60L dostępne są oleje:

  • Oleje AGRO – indeks Kratos, np. KRATOS UTTO 10W30 60L
  • Oleje HD – indeks Hercules, np. HERCULES SHPD 15W40 60L
  • Oleje przekładniowe – indeks REV: np. REV. GL-5 85W140 60L

Podobne artykuły

Klimatyzator, który oszczędza pieniądze

Klimatyzator, który oszczędza pieniądze

Niewydajny układ chłodzenia?

Niewydajny układ chłodzenia?

Wpływ nieprawidłowych dodatków na pracę sprężarki klimatyzacji

Wpływ nieprawidłowych dodatków na pracę sprężarki klimatyzacji

Downsizing w wadze ciężkiej

Downsizing w wadze ciężkiej