Data publikacji: 2019-03-25

Bezpieczne przechowywanie AdBlue®/ NOXy®

Najważniejsze porady w pigułce, przydatne dla każdego, zarówno doświadczonego, jak i rozpoczynającego przygodę z mechaniką, warsztatowca.

AdBlue Noxy.jpg
- AdBlue®/NOXy® należy przechowywać w zbiornikach tylko i wyłącznie do tego przeznaczonych i odpowiednio oznakowanych. W przypadku zabrudzenia cieczy, może dojść do uszkodzenia katalizatora;

- należy zwrócić uwagę na temperaturę, w której jest przechowywana ciecz. Przy temperaturze - 11,5°C może nastąpić jej krystalizacja, z kolei przy przekroczeniu 30°C AdBlue®/NOXy® traci parametry jakościowe zgodne z normą ISO2224.

Optymalnym rozwiązaniem jest przechowywanie cieczy w zbiornikach BlueMaster® firmy Kingspan, które występują w pojemnościach od 2 500 do 9 000 litrów.

Typoszereg zbiorników BlueMaster® cechuje się nie tylko szerokim wyborem dostępnych pojemności, lecz zróżnicowanym wyposażeniem produktu. Wyroby wyróżniają się wysoką jakością, niezawodnością i funkcjonalnością. Zbiorniki wyposażone są w pompy, pistolety, przepływomierze i przewody dystrybucyjne odporne na działanie AdBlue®/NOXy®.

Jednopłaszczowe zbiorniki BlueMaster® dedykowane są do posadowienia w miejscach, w których różnica temperatur waha się pomiędzy: -11,5 a +30°C. Zbiorniki dwupłaszczowe mogą być stosowane wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków, ponieważ ich standardowe wyposażenie zawiera automatyczne ogrzewanie oraz wentylację .

Produkty BlueMaster® gwarantują zachowanie czystości i jakości przechowywanego AdBlue®/NOXy®. Rozwiązania Kingspan tym samym spełniają wymagania dotyczące prawidłowego przechowywania substancji, zgodnie z ich właściwościami chemicznymi.

Zbiorniki z serii BlueMaster® rekomendowane są przez producenta NOXy® Grupę Azoty, jako bezpieczny oraz najlepszy sposób jego przechowywania oraz dystrybucji.