Data publikacji: 2018-06-29

Intensywny lipiec Bartka Ostałowskiego

Przed Bartkiem Ostałowskim bardzo wymagający początek wakacji. W lipcu ambasador Inter Cars wystartuje m.in. w trzeciej rundzie Driftingowych Mistrzostw Polski na torze w Słomczynie, weźmie udział w Tuning Zras w Svidniku oraz w Lo-Stark SpeedLand w Krośnie.

Bartosz Ostałowski_02.jpg
Bartosz Ostałowski_01.jpg
Bartosz Ostałowski_03.jpg
Pierwszy tegoroczny wakacyjny start Bartka Ostałowskiego to występ na torze w Słomczynie w trzeciej rundzie Driftingowych Mistrzostw Polski w dniach 7-8 lipca. Drifter z Krakowa z bardzo dobrej strony pokazał się w dwóch poprzednich eliminacjach. W otwierających sezon zawodach na Bemowie, mimo potężnych problemów z samochodem, uplasował się w najlepszej ósemce. Jeszcze lepiej spisał się w połowie czerwca w Kielcach – ambasador Inter Cars od kwalifikacji aż do ostatnich wyścigów prezentował wysoką, równą formę, co pozwoliło mu uplasować się w stolicy województwa świętokrzyskiego tuż za podium.

- To był dla mnie niesamowity weekend. Po trzydziestym miejscu w kwalifikacjach i przejeździe, w którym miałem trochę problemów, byłem podłamany. W samym wyścigu jednak wszystko zagrało tak, jak trzeba i bardzo cieszę się z tego czwartego miejsca. Sukces tym większy, że w tym roku trasa została nieco zmieniona przez sędziów, a część stref ułożono inaczej. Jak zawsze jednak tor pozostał bardzo szybki – mówi Bartek Ostałowski.

Dzięki temu w klasyfikacji generalnej klasy PRO 2, Ostałowski sklasyfikowany jest na czwartej pozycji, z zaledwie 1,5-punktową stratą do trzeciego Mateusza Pacha. Cały cykl DMP składa się z sześciu rund. Najbliższa to Słomczyn, gdzie Bartek wystartuje już 7-8 lipca. Będzie to półmetek tegorocznej rywalizacji. Kolejne zawody zaplanowane zostały w Trackwood na Węgrzech (24 sierpnia), po raz drugi w Słomczynie (8 września) oraz na zwieńczenie sezonu, w Modlinie (29 września).  Najbliższy start, poza jedną z rund DMP, będzie jednocześnie kolejną eliminacją Mistrzostw Centralnej Europy FEZ organizowanej pod banderą FIA. 

Dokładnie tydzień po występie w Słomczynie przed Ostałowskim i jego „Bandziorem” udział w Tuning Zraz Svidník 2018. To organizowany od 2007 roku na lotnisku w Svidníku, zlot miłośników samochodów sportowych i tuningu. 13 lipca organizatorzy zaplanowali nocny przejazd ulicami miasta oraz pokazy świetlne i dyskotekę. Dzień później odbędzie się właściwa część sportowa, m.in. wyścigi o mistrzostwo Słowacji na dystansie 1/4 mili, Audio Cup Slovakia oraz dwa pokazowe przejazdy Bartka Ostałowskiego (o godz. 14.00 i 17.00). W Svidníku odbędą się też wybory Miss Tuningu, pokazy pole dance, a całość znów zwieńczy impreza pod gwiazdami do białego rana. W ubiegłych latach wydarzenie regularnie odwiedzało ponad 10 tysięcy uczestników, nie tylko ze Słowacji, ale także z Czech, Polski, Węgier i Ukrainy.

W drugiej połowie lipca przed Bartkiem Ostałowskim udział w kolejnym zlocie, tym razem w Polsce. W Krośnie odbędzie się Lo-Stark SpeedLand, czyli jedno z największych wydarzeń motoryzacyjnych w południowej Polsce. Fanów tuningu czeka cały dzień atrakcji, m.in. pokazy niezwykle rzadkich modeli samochodów (wśród nich jedyny w Europie egzemplarz kultowego Fiata 125 GTJ), przejazdy aut wyścigowych oraz oczywiście najciekawszych tuningowych projektów. Jednym z najważniejszych wydarzeń Lo-Stark SpeedLand będzie Drift Show Series z udziałem czołowych drifterów z Polski i uznanych zawodników z zagranicy. W zmaganiach tych udział weźmie również Bartek Ostałowski.

Najważniejsze lipcowe starty Bartosza Ostałowskiego:
7-8 lipca, 3. runda Driftingowych Mistrzostw Polski, Słomczyn
13 lipca, Tuning Zraz Svidník 2018, Svidník
22 lipca, Lo-Stark Speedland 2018, Krosno

Inter Cars, drugi największy dystrybutor części zamiennych do samochodów osobowych, dostawczych i ciężarowych w Europie, od lat wspiera działania Bartosza Ostałowskiego. Drifter jest obecnie twarzą kampanii wizerunkowych promujących m.in. Katalog Online czy konkurs Young Car Mechanic. Materiały z udziałem sportowca obejmują działania online, offline, a także jego udział w wydarzeniach. Inter Cars, wspólnie z innymi partnerami, firmami Sachs i Castrol, zaangażował się ponadto w odbudowę spalonego podczas treningu samochodu driftera.