Data publikacji: 2020-08-11
, autor: Jacek Żytnicki 

Ford F-MAX – akcesoria, które warto mieć

Od polskiej premiery Forda F-MAX’a minął już rok, a na drogach można spotkać coraz więcej ciągników tego producenta.

F Core_F-MAX_02.jpg
F Core_F-MAX_04.jpg
F Core_F-MAX_03.jpg
F Core_F-MAX_01.jpg

Ciężarówka na pewno wyróżnia się ciekawym designem i pozytywnie zaskakuje bardzo dobrą ergonomią oraz wielkością kabiny. Przyglądając się desce rozdzielczej w nowym Fordzie możemy odnieść wrażenie, że gdzieś już widzieliśmy podobne kształty i zaoblenia. Tak jak w ciężarówkach marki Volvo mamy tutaj do czynienia z dwupoziomowym, lekko opadającym w stronę kabiny kokpitem. Kierowcy dodatkowo mogą zaopatrzyć się w półkę na deskę rozdzielczą. Taki blat skutecznie powiększa powierzchnię użytkową oraz zapewnia płaską, stabilną podstawę do umieszczenia np. laptopa. Półka dostępna jest zarówno w wersji pokrywającej całą deskę, jak i w wersji montowanej na środku, więc każdy kierowca znajdzie coś dla siebie.

Fotele kierowcy i pasażera wyprodukowane dla Forda przez turecką firmę Assan mają dosyć nietypowy kształt, natomiast siedzi się na nich bardzo wygodnie, a jakość tapicerki jest naprawdę dobra. Niestety jedyną opcją konfiguracji wyglądu jest możliwość zmiany materiału w centralnej części oparcia i siedziska. Firma daje możliwość wyboru pomiędzy tkaniną w wersji „Medium”, a tkaniną w wersji „High”. Dla kierowców bardziej wymagających oraz chcących dodatkowo zabezpieczyć tapicerkę przed zniszczeniem, dobrym rozwiązaniem są pokrowce na siedzenia z serii „Elegance”. Wysokiej jakości ekoskóra dostępna jest aż w 7 kolorach i dodaje wnętrzu elegancji, a dobrze wentylujący materiał, który zastosowano w środkowych częściach pokrowca, jest bardzo funkcjonalny i zapewnia komfortowe użytkowanie nawet w upalne dni.

Na środku kabiny znajduje się stosunkowo niski tunel silnika. Elementy podłogi są dobrze spasowane, a miejsc, w których mógłby zbierać się kurz i brud jest stosunkowo niewiele. Zawsze warto jednak dodatkowo zabezpieczyć miejsca, które nie są zakryte dywanikiem. W tym celu można sięgnąć po bardzo funkcjonalne dywaniki z ekoskóry marki F-CORE, które idealnie pokrywają całą podłogę.

Dopełnieniem wystroju wnętrza będą również takie akcesoria jak: komplet zasłon, narzuta na łóżko, nakładki na drzwi czy pokrowce pod fotele. Nie są to może elementy konieczne, ale na pewno sprawią, że w F-MAX’ie zapanuje przytulny nastrój. Nie zapominajmy, że kabina dla kierowcy jest w pewnym sensie jego drugim domem.

Przykładowe indeksy w Katalogu Online Inter Cars:

Dywaniki:

  • F-CORE FH26 CHAMP
  • F-CORE FH26 BLACK

Akcesoria na tunel:

  • F-CORE CMT23 CHAMP
  • F-CORE CMT23 BLACK

Zasłony:

  • F-CORE XC40 CHAMP
  • F-CORE XC40 BLACK

Pokrowce na fotele:

  • F-CORE FX24 CHAMP
  • F-CORE FX24 BLACK/RED

Półki:

  • F-CORE FT35 BLACK/RED
  • F-CORE FT35 BLUE