Data publikacji: 2021-12-23
, autor: Mikołaj Rutkowski

Inter Cars wśród czempionów polskiej gospodarki

Polityka Insight opublikowała nową edycję raportu „Czempioni narodowi”. W przedstawionym w nim rankingu uwzględniony został Inter Cars, zajmując jedno z czołowych miejsc w kategorii Handel i transport.

Raport „Czempioni narodowi ” to coroczna, ekspercka publikacja wydawana przez Politykę Insight. Jest ona przygotowana w oparciu o analizę szeregu wskaźników dotyczących największych polskich firm. Jej autorzy skupiają się nie tylko na wielkości przedsiębiorstw, ale także na ich wydajności, roli w branży i na rynku międzynarodowym, a także analizują inwestycje w rozwój i innowacyjność.

Ranking firm Polityki Insight jest wypadkową wyniku firm w czterech kluczowych kategoriach: gospodarka, branża, zagranica oraz innowacyjność. Na podstawie autorskiego wskaźnika twórców raportu zostały ocenione grupy kapitałowe zatrudniające co najmniej 100 osób i z przychodami przekraczającymi 1 mld zł.


Inter Cars doceniony za wpływ na gospodarkę i obecność za granicą

W rankingu wyróżnionych zostało 45 polskich firm, które mogą być uważane za narodowych czempionów. Zostały pogrupowane w czterech kategoriach: Czempioni Międzynarodowi, Czempioni Narodowi, Aspirujący Czempioni Narodowi i Czempioni Lokalni. W klasyfikacji ogólnej firma Inter Cars zajęła 30. miejsce.

Najwyższą notę spółka otrzymała w kategorii „zagranica”, co dało jej 22. pozycję w zestawieniu według wyników w tym obszarze. W rankingu sektorowym firm handlowych i transportowych Inter Cars uplasował się natomiast na 6. pozycji.

Inter Cars po raz kolejny znalazł się w zestawieniu narodowych czempionów. W tym roku jednak awansował z grupy Czempionów Lokalnych do Aspirujących Czempionów Narodowych. Świadczy to o utrzymującym się i dostrzeganym przez ekspertów tempie rozwoju spółki.