Data publikacji: 2024-07-08

Wspinaj się na szczyty swoich możliwości i zdobywaj wiedzę z obsługi klimatyzacji w ciężarówkach!

Chcesz pokonać swoje bariery i zdobywać nowe szczyty? Weź udział w szkoleniach serwisowania klimatyzacji dla mechaników naprawiających pojazdy ciężarowe. Zobacz, dlaczego warto zapisać się na takie szkolenie.

Szkolenia z układów klimatyzacji rynek ciężarowy

Na zewnątrz upał, a w środku?


Wysokie temperatury powietrza na zewnątrz to często większe obciążenie dla układów klimatyzacji. Kierowcy ciężarówek nie mogą pozwolić sobie na problemy z chłodzeniem, bo może to skutkować tym, że towar nie zostanie dostarczony na czas. To z kolei wiąże się z karami. Jak uchronić przed tym swojego klienta? Oczywiście regularnie dbając o układ klimatyzacji w jego ciężarówce. Aby móc to robić dobrze, trzeba mieć konkretną wiedzę na ten temat.

Czego konkretnie nauczysz się na naszych szkoleniach?


Oto lista niezbędnych umiejętności:

·         zdobędziesz teoretyczną oraz praktyczną wiedzę z dziedziny układów klimatyzacji w samochodach ciężarowych, autobusach, maszynach rolniczych i klimatyzacjach stacjonarnych, co pozwoli na przystąpienie do państwowego egzaminu dającego certyfikat I kat. w urzędzie UDT (egzamin jest wliczony w cenę szkolenia);

·         zapoznasz się z trzema metodami odzyskiwania czynnika chłodniczego;

·         wykonasz próbę szczelności układu chłodniczego, ocenisz jego szczelność oraz zaprotokołujesz wynik próby szczelności;

·         poznasz procedury naprawy, instalacji i serwisowania układów chłodniczych oraz rozliczania czynnika za poprzedni rok.

To tylko kilka konkretnych umiejętności, a nasze szkolenia oferują dużo więcej!

Zgodnie z definicją podaną w ustawie z dnia 15 maja 2015r. o substancjach zubożających warstwę ozonową oraz o niektórych fluorowanych gazach cieplarnianych: ,,urządzenie ruchome oznacza urządzenie, które jest zwykle przemieszczane podczas eksploatacji, z wyłączeniem urządzeń stanowiących systemy klimatyzacji w niektórych pojazdach silnikowych.

Do urządzeń ruchomych można więc zaliczyć systemy klimatyzacji w pojazdach takich, jak: ciągnik rolniczy, helikopter, tramwaj, autobus, samochód ciężarowy, samochód dostawczy o masie własnej przekraczającej 1305 kg, wózek widłowy."

Nie czekaj! Zapisz się na jedno ze szkoleń z serwisu układów klimatyzacji w ciężarówkach już teraz.

W jakich przypadkach musisz mieć certyfikat dla personelu swojego warsztatu? Sprawdź tutaj.

Czytaj także:

Zdobywaj umiejętności naprawy ciężarówek jak zawodowi sportowcy trofea

Co to jest tachograf inteligentny, od kiedy i kogo obowiązuje?

Event filialny Białystok. Dlaczego warto współpracować z Inter Cars?

Nowe otwarcie w południowej Polsce – Filia Wałbrzych świętuje przeniesienie do nowego obiektu