Data publikacji: 2021-07-07
, autor: Przemysław Sałek

Inter Cars pionierem także w dziedzinie IT

Robert Kucharczyk, Dyrektor Pionu Informatyki Inter Cars, opowiedział magazynowi „ITwiz” o pionierskim wdrożeniu sieci SD-WAN, która połączyła ponad 560 filii firmy w całej Europie.

IT.png

Inter Cars nie po raz pierwszy okazał się prekursorem we wdrażaniu nowych rozwiązań. Tym razem było tak w przypadku wdrożenia sieci SD-WAN, co dokładnie opisał „ITwiz”, czyli miesięcznik i serwis internetowy, który powstał po to, aby dostarczyć jak najlepszych narzędzi do komunikacji z osobami podejmującymi decyzje o zakupie rozwiązań informatycznych.

Muszę powiedzieć, że jeszcze przed nieco ponad rokiem – kiedy opowiadałem w gronie CIO o wdrożeniu tej pionierskiej technologii – zainteresowanie było czysto „dyplomatyczne”. Dziś na rynku widać zmianę nastawienia do tematu SD-WAN. Stał się on jednym z najgorętszych trendów – powiedział w wywiadzie „Wirtualizacja sieci w Inter Cars” Robert Kucharczyk, Dyrektor Pionu Informatyki Inter Cars.

Opowiedział również m.in. w jaki sposób przebiegało wdrożenie. Więcej w publikacji: Wirtualizacja sieci w Inter Cars | ITwiz.