Data publikacji: 2022-04-14

Co nowego w ofercie Feber?

Rok 2021 był trudny zarówno ze względu na wciąż panującą pandemię, jak i ograniczoną  dostępność podzespołów niezbędnych do produkcji naczep. Pomimo problemów, Feber wyprodukował 450 pojazdów oraz wprowadził kilka nowości.


System mycia naczepy

Od pewnego czasu Feber posiada w swojej ofercie system mycia naczepy. Jest to aluminiowy zbiornik na wodę z zaworami: umożliwiającym swobodne jego napełnienie oraz kulowym dającym możliwość podłączenia węża ogrodowego (opcjonalnie jest możliwość doposażenia w wąż ogrodowy ze zwijaczem), a całość jest zasilana sprężonym powietrzem z układu pneumatycznego naczepy. Dzięki temu rozwiązaniu kierowca może zawsze kiedy jest to niezbędne umyć cały pojazd lub np. tylko wnętrze muldy po rozładunku węgla i jechać na załadunek płodów rolnych. System mycia to doskonała alternatywa dla myjni samochodowych, szczególnie poza granicami naszego kraju gdzie umycie naczepy słono kosztuje.

Podkład cynkowy

Podkład cynkowy to rozwiązanie od lat stosowane przez firmę Feber na rynek skandynawski oraz w pojazdach przeznaczonych do transportu mleka. Od niedawna jest również dostępny dla klientów, którzy decydują się na zakup naczepy wywrotki z ramą stalową. Dzięki wzbogaceniu podkładu epoksydowego w drobinki cynku (ok. 45%) rama naczepy jest jeszcze bardziej odporna m.in. na warunki atmosferyczne, co dodatkowo wydłuża jej żywotność.

Hydraulicznie otwierane drzwi w naczepach do transportu złomu

Hydraulicznie otwierane drzwi w naczepach do transportu złomu, dają kierowcy możliwość odblokowania, otwarcia, zamknięcia i ponownego zablokowania drzwi przy użyciu hydraulicznego systemu. Dzięki takiemu rozwiązaniu kierowca nie musi wysiadać z kabiny aby dokonać rozładunku m.in. złomu.

Half-pipe aluminiowy 40m3

Pierwsza tego typu naczepa została już wyprodukowana i jest od ponad pół roku użytkowana przez klienta. Klient posiada duże gospodarstwo rolne, a zakupiona wywrotka będzie mu służyła przede wszystkim na potrzeby własne do transportu płodów rolnych. Pojazd będzie również wykorzystywany zarobkowo do transportu kruszywa z pobliskiej żwirowni. Po dokładnej analizie ładunków jakie ma przewozić klient, Feber zaproponował naczepę z aluminiową skrzynią typu half-pipe z klapą pionową i otworem zbożowym oraz podłogę grubości 10mm. Tego typu rozwiązanie idealnie zaspokoi potrzeby klienta, łącząc ze sobą niską wagę (5650kg), wytrzymałość (podłoga 10mm) oraz optymalną kubaturę (40m3). Pozostałe podzespoły to m.in. rama stalowa Strenx, osie Jost Weightmaster, układ pneumatyczny Knorr Bremse oraz opony Continental Hybrid HT3.

Naczepa Legras z lżejszą podłogą

Feber sp. z o.o. jest wyłącznym przedstawicielem na Polskę firmy Legras, francuskiego producenta naczep z ruchomą podłogą. Jako jedyny na rynku stosuje w standardzie nachodzące na siebie panele podłogowe typ 10 (7mm góra, 3mm dół), które dają możliwość transportu najdrobniejszych frakcji materiałów np. rzepaku. Dodatkowe pionowe wzmocnienie paneli pozwala na poruszanie się po nich wózkiem widłowym o masie do 9 ton. Taka specyfikacja naczepy sprawia, że ruchome podłogi firmy Feber są zdecydowanie najbardziej uniwersalnymi pojazdami tej klasy dostępnymi na rynku.

Od lipca 2021 w ofercie Feber  pojawiła się nowość, podłoga typ 7 (5mm góra, 2mm dół), która jest lżejsza od podłogi typ 10 o ponad 200kg. Dzięki takiemu rozwiązaniu, naczepa 91m3 z aluminiowymi felgami i aluminiowymi zbiornikami powietrza waży ok. 7600kg

Pożyczka dla przedsiębiorców

Od ponad dwóch lat wspólnie z Europejskim Funduszem Leasingowym proponujemy naszym klientom leasing fabryczny na preferencyjnych warunkach. Dodatkowym plusem jest fakt, że wszelkie formalności przeprowadza Biuro Obsługi Klienta Feber oraz Regionalni Managerowie Sprzedaży. Od stycznia 2021 roku mamy w ofercie finansowej nowy produkt. Pożyczka dla przedsiębiorców jako alternatywa dla Leasingu. Pożyczka umożliwia sfinansowanie inwestycji bez ponoszenia wkładu własnego. Stajesz się właścicielem finansowanego przedmiotu od początku trwania umowy, dzięki czemu możesz dokonywać na bieżąco odpisów amortyzacyjnych.

Zalety

  • decyzja "od ręki"
  • nawet do 500 tys. zł netto
  • od 0% wkładu własnego
  • zwiększenie kosztów uzyskania przychodu o amortyzację zakupionego produktu
  • możliwość finansowania VAT

Warunki finansowania

  • Okres finansowania - aż do 9 lat (w zależności od rodzaju sprzętu)
  • Wkład własny - od 0%
  • Waluta – PLN lub Euro
  • Stopa procentowa - stała, zmienna
  • Harmonogram - możliwość ustalenia elastycznego harmonogramu, dostosowanego do sezonowości przychodów