Data publikacji: 2022-09-29

Inter Cars z tytułem Innowatora 2022

W poniedziałek 26 września tygodnik „Wprost” po raz 12. przyznał Innowatory, nagrody dla firm wyróżniających się na polu innowacji. Wśród uhonorowanych znalazł się Inter Cars.

Inter Cars z prestiżowym tytułem Innowator 2022

Nagroda Innowatory istnieje od 2011 roku, a od 2014 roku wyróżnienie to jest przyznawane na podstawie autonomicznego badania Innovation Research, które weryfikuje nakłady przeznaczane przez zgłoszone firmy na badania i rozwój oraz inwestycje w innowacje. W 2022 roku Innowatory przyznano w 14 kategoriach. Inter Cars był jedynym laureatem w obszarze Motoryzacja.

Jako Innowator 2022 Inter Cars znalazł się wśród najważniejszych i największych spółek działających w Polsce, zarówno międzynarodowych firm, jak i polskich oddziałów innowacyjnych światowych koncernów.

Statuetkę i dyplom podczas uroczystej gali odebrał Prezes Zarządu Inter Cars, Maciej Oleksowicz. Dziękując za jej przyznanie zaznaczył, że to wielkie wyróżnienie przede wszystkim dla pracowników Spółki oraz podkreślił znaczenie innowacyjnych firm w rozwoju gospodarczym kraju.

– Wierzę, że to przedsiębiorcy są lokomotywą gospodarki i grupą społeczną, która jest najbardziej innowacyjna, dlatego dajmy im działać. Za wszystkich przedsiębiorców i za innowacyjność – powiedział Maciej Oleksowicz – Wierzę, że aby powstała innowacja należy stworzyć odpowiednie warunki i takie właśnie warunki staram się tworzyć dla osób pracujących w Inter Cars. Tworzymy otoczenie, w którym każdy może wyrażać swoją opinię, jest słuchany i ma dostęp do informacji.

Mechanika samochodowa a innowacje online

Projekt, za który uhonorowano firmę to Inter Cars e-Catalog, czyli multiplatformowe narzędzie wspierające codzienną pracę serwisu motoryzacyjnego. Jego najważniejszą funkcją jest możliwość doboru i zamawiania części.

Inter Cars e-Catalog pozwala także mechanikom i właścicielom serwisów sprawdzić, kiedy dokładnie może pojawić się w zamówienie (może się to zdarzyć nawet tego samego dnia). Ponadto użytkownicy narzędzia mogą je wykorzystać do prowadzenia historii napraw obsługiwanych przez siebie pojazdów. Co więcej, Inter Cars e-Catalog łączy ze sobą wszystkie usługi oferowane warsztatom przez dystrybutora w jednym miejscu.

Przygotowanie wygodnego w użyciu i sprawnego narzędzia, które spełniałoby wszystkie wymienione funkcje było wymagającym zadaniem. W ofercie Inter Cars znajduje się 8,5 miliona części zamiennych, akcesoriów oraz elementów wyposażenia warsztatu. Oprogramowanie udostępnione klientom musi zaś na bieżąco integrować dane o ofercie dla 20 rynków w Europie, dostępności części z kilkuset filii firmy oraz kilkunastu głównych magazynów na kontynencie. Obecnie z Inter Cars e-Catalog korzysta wielu klientów w Polsce, a docelowo ma on być narzędziem dla wszystkich klientów Inter Cars.

- Nagrodę dedykuję wszystkim warsztatom samochodowym, dla których stworzyliśmy Inter Cars e-Catalog oraz innym niezależnym przedsiębiorcom, którzy są głównymi innowatorami naszej gospodarki. Dziękuję również ludziom, którzy ponad 30 lat temu stworzyli w Polsce warunki dla powstania wolnego rynku i przedsiębiorczości. Wówczas mój ojciec wspólnie z dwoma wspólnikami założyli Inter Cars. Pamiętajmy o tych czasach i pielęgnujmy przedsiębiorczość, niezależność oraz wolność – dodał Maciej Oleksowicz.

Inter Cars ponownie doceniony

Inter Cars to lider rynku dystrybucji części w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej. Jest doceniany przez branżę i media biznesowe, a Innowatory to kolejne wyróżnienie, jakim spółka została uhonorowana w tym roku. W obszarze innowacji IT został jej przyznany wiosną tytuł „Best in Cloud 2021, jednocześnie firma znalazła się w pierwszej dziesiątce rankingu „Najlepszych pracodawców w Polsce” oraz w gronie najlepiej zarządzanych spółek według agencji Deloitte. Sam Maciej Oleksowicz został natomiast jednym z najwyżej ocenianych prezesów spółek notowanych na GPW w rankingu ICAN Management Review.

Kolejna prestiżowa nagroda dla Inter Cars!
Zobacz także:

Wysokie miejsce Inter Cars na Liście 2000 dziennika "Rzeczpospolita"

Bartosz Ostałowski wyróżniony w konkursie "Człowiek bez barier"

Wiadomości IC 96 - zapraszamy do lektury!

Spotkanie międzynarodowej sieci Q-Service Truck