Data publikacji: 2023-12-04

ETM6 Cargo Truck

Poznaj BYD ETM6, 7,5-tonową, czysto elektryczną i bezemisyjną ciężarówkę z najdłuższym zasięgiem jazdy w swojej klasie na rynku. Pokonanie trasy 200 km z pełnym obciążeniem to dla tego pojazdu pestka. Wielofunkcyjna platforma oraz rozstaw osi w dwóch wersjach – 3,36 m i 4,2 m gwarantują możliwość wielu zastosowań.

Samochód dostawczy BYD

ETM6 Cargo Truck to wielofunkcyjny, praktyczny i opłacalny pojazd, będący idealnym rozwiązaniem w zakresie nowych źródeł energii dla wielu komercyjnych potrzeb transportowych. Może być on zabudowanym elektrycznym samochodem chłodnią, śmieciarką lub autem wykorzystywanym w firmach transportowych. Rekomendowany szczególnie dla firm logistycznych, działających w miastach lub innych ruchliwych obszarach miejskich, zarówno podczas transportu krótkodystansowego, jak i dłuższych trasach.

Niezawodny i efektywny akumulator

Bezemisyjny ETM6 gwarantuje cichą i dyskretną dystrybucję nocną. ETM6 osiąga zasięg nawet do 200 km z pełnym obciążeniem. Dzięki nowoczesnej i innowacyjnej baterii LFP o pojemności 126 kWh, może zostać naładowany w ciągu jednej godziny od stanu naładowania (SOC) 20% do 100% za pomocą ładowarki 115kW DC z portem CCS2. Wysokowydajne i pionierskie akumulatory LFP- litowo żelazowo fosforanowe zastosowane w ETM6 są bezpieczne, stabilne oraz przyjazne dla środowiska. Wyróżniają się wysoką wytrzymałością i żywotnością, która pozwala na wykonanie nawet do 5000 cykli ładowania. Producent, pewny swojej niezawodnej technologii akumulatorów, oferuje klientowi wyjątkowo długą gwarancję na akumulator, która w pojazdach ETM6 wynosi 5 lat lub 500 000 km. Ryzyko przegrzania bądź samozapłonu baterii jest zminimalizowane, dodatkowo układ chłodzenia BTMS zapewnia optymalną temperaturę pracy akumulatora, dzięki czemu pojazd może być użytkowany nawet w ekstremalnych warunkach klimatycznych.

Zintegrowana technologia

Technologia jest na stałe wpisana w DNA firmy BYD, to pierwszy i jedyny producent samochodów, który produkuje własne akumulatory, silniki i system sterowania silnikiem. Dedykowany Instytut Badań Pojazdów Ciężarowych firmy, by zapewnić klientom łatwe i kompleksowe rozwiązania serwisowe, opracował autorską zintegrowaną technologię BYD, która jest kluczową cechą pojazdów. Technologia ta integruje e-silnik z osią pojazdu ETM6, umożliwiając optymalną wydajność i efektywność oraz łatwą obsługę serwisową pojazdu. Rewolucyjny sterownik silnika 5 w 1 zaprojektowany przez firmę, składający z się z jednostki sterującej silnikiem (MCU), jednostki dystrybucji mocy (PDU), konwertera DC-DC, sterownika układu kierowniczego i sterownika sprężarki powietrza (ACU), dopełnia projekt pojazdu przyszłości. Pięć komponentów zintegrowanych w jedynym kompaktowym module gwarantuje niezawodność, efektywność i oszczędność czasu oraz pieniędzy dla klienta docelowego. Dopracowana technologia w każdym najmniejszym aspekcie zapewnia kierowcy brak przestojów i bezawaryjność.

Futurystyczna i komfortowa kabina

eTruck ETM6 to przestronna kabina, wyposażona w dwa ergonomiczne fotele w komplecie z podłokietnikami, funkcjonalnymi schowkami, wielofunkcyjną kierownicą ze wspomaganiem oraz elektrycznym hamulcem postojowym, zapewniającym wysoki poziom komfortu kierowcy. Wnętrze pojazdu jest ucieleśnieniem prostoty i stylu. Nowoczesna deska rozdzielcza, a także 10,1-calowy ekran dotykowy LCD wraz z innowacyjnym designem zewnętrznym kabiny stanowią idealne połączenie technologii i futurystycznego stylu. Zintegrowane reflektory LED w formie „Angel Eyes” zapewniają doskonałą widoczność, wysoki poziom jasności, a jednocześnie niskie zużycie energii. Opływowy wygląd kabiny i ukryte klamki poprawiają aerodynamikę pojazdu, co prowadzi z kolei do zmniejszenia zużycia energii. Producenci nie zapomnieli również o odzysku zużywanej energii, eTruck ETM6 posiada kilku stopniowy system rekuperacji, czyli odzysku energii podczas hamowania.

Bezpieczeństwo kierowcy to priorytet

Bezpieczeństwo jest kluczowym elementem projektu BYD. ETM6 jest wyposażony w zaawansowane systemy wspomagania kierowcy (ADAS), które obejmują: system ostrzegania przed zjechaniem z pasa ruchu, ostrzegania przed kolizją z przodu, system wielokierunkowego (360 stopni) widzenia oraz adaptacyjny tempomat. Bateria LFP zastosowana w BYD ETM6 Blade Battery przeszła serię rygorystycznych testów, dzięki którym jest obecnie jednym z najbezpieczniejszych akumulatorów na świecie.