Data publikacji: 2021-01-04
, autor: Jacek Żytnicki 

100 tysięcy miłośników motoryzacji w grupie Inter Cars

Na przełomie roku Grupa „Mechanika Samochodowa – porady, wskazówki, diagnozowanie”, którą na Facebooku założyła firma Inter Cars, przekroczyła 100 tysięcy członków! Jest to zdecydowanie najszybciej rosnąca społeczność tego typu w przestrzeni polskiego Internetu.

Grupa Mechanika 100k.jpg

Grupę Mechanika Samochodowa – porady, wskazówki, diagnozowanie tworzą entuzjaści motoryzacji i miłośnicy mechaniki, którzy szukają na niej odpowiedzi na nurtujące ich pytania, dzielą się wiedzą odnośnie napraw pojazdów, a także wzajemnie doradzają sobie i pomagają w trudnych zadaniach, związanych z codzienną pracą. Społeczność tworzą zarówno mechanicy profesjonalnie zajmujący się naprawą samochodów, jak i miłośnicy oraz hobbyści, którzy naprawiają swoje samochody w zaciszu własnego garażu.

- Cieszymy się, że w relatywnie krótkim czasie udało nam się zbudować tak liczną społeczność, bardzo mocno zaangażowaną w tematykę mechaniki samochodowej. Grupa ma na celu przede wszystkim pomoc mechanikom, którzy właśnie w tym miejscu znaleźć mogą rady i wsparcie kolegów po fachu. Zakładając ją, wierzyliśmy, że przysłuży się naszym klientom, bo właśnie z myślą o nich powstała ta społeczność. Patrząc na to, jak szybko ona rośnie i jaką cieszy się popularnością, wiemy, że był to krok w dobrym kierunku – mówi Joanna Król, Zastępca Dyrektora ds. PR i Komunikacji Międzynarodowej w Inter Cars.

Założona dwa i pół roku temu grupa rozwija się niezwykle dynamicznie, każdego miesiąca publikowanych jest na niej ponad 1 500 postów, które średnio w miesiącu komentowane są blisko 32 000 razy! Grupa ma charakter otwarty i może dołączyć do niej każdy zainteresowany mechaniką samochodową.

Z powodu dużego zainteresowania tematem w ostatnich miesiącach Inter Cars założył również na Facebooku grupę Mechanika motocyklowa – porady, wskazówki, diagnozowanie, skierowaną do miłośników jednośladów. Również na niej entuzjaści motoryzacji znajdą ciekawe porady związane z naprawą i eksploatacją motocykli.