Data publikacji: 2011-10-21

Finał Mobil Delvac Strong Traker 2011

Tytuł najsilniejszego kierowcy obronił Marcin Dudek ze Świebodzina, zeszłoroczny zwycięzca turnieju.

Mobil Delvac Strong Traker
Mobil Delvac Strong Traker 2011

Uczestnicy finału przeszli ciężką próbę już podczas eliminacji, które cieszyły się wśród kierowców dużą popularnością, a pojawienie się namiotu Mobil Delvac na największych parkingach dla ciężarówek było okazją do sportowej rywalizacji oraz znalezienia odpowiedzi na pytanie, jak smarować silnik, aby odwzajemnił się długą i bezawaryjną pracą?

Wśród najlepszych kierowców były nowe twarze, ale również ubiegłoroczni finaliści. Jednym z nich był Marcin Dudek, zwycięzca poprzedniej edycji turnieju i tegoroczny faworyt. Obok niego do walki stanęli Daniel Ptaszyński, który zajął w 2010 roku II miejsce, Paweł Lasota – IV miejsce oraz Sławomir Pawlicki – V miejsce. Razem z nimi o tytuł Strong Trakera 2011 roku walczył najmłodszy finalista i objawienie tegorocznych eliminacji, 21-letni Mariusz Zbylut.

Ostatecznie tytuł Mobil Delvac Strong Trakera, puchar i nagrody rzeczowe zdobył Marcin Dudek ze Świebodzina, który do ostatniej walki stanął z Marcinem Zbylutem z Ołpinii. Trzecie miejsce zajął Paweł Lasota, kierowca ciężarówki i weteran armwrestlingu.