Data publikacji: 2017-01-18

Kamaz najlepszy w Rajdzie Dakar

Faworyzowane Iveco pod wodzą Gerarda de Rooy’a nie wygrało Rajdu Dakar. Na dwóch pierwszych miejscach uplasował się Kamaz.

W 39 edycji Rajdu Dakar zwyciężył Eduard Nikolaev w Kamazie. Na drugim miejscu uplasował się również Kamaz, którego prowadził Dmitry Sobotnikov. Na trzecim miejscu do mety dojechał Gerard de Rooy w Iveco.

Dakar to niezwykle trudny rajd, w którym ścigają się najlepsi. W tegorocznej edycji wzięło udział 14 pojazdów marki MAN, 6 pojazdów marki DAF, 6 Iveco, 3 Tatry, 4 Kamazy, 3 Renault, 3 MAZ-y, 2 Hino, 2 Scanie, 3 Mercedesy i jeden LIAZ. Są to pojazdy specjalnie przygotowane, więc Rajd Dakar to również wyścig inżynierów i mechaników.

Tegoroczna odsłona była szczególnie trudna za sprawą ulewnych deszczy, które odcinały zawodników od pojazdów serwisowych. Klasyfikacja poszczególnych załóg ustaliła się podczas ostatnich etapów wymagających niezwykłych umiejętności nawigacyjnych. Ostatecznie najlepsi okazali się Rosjanie. Przypomnijmy, w poprzedniej edycji rajdu zwyciężył G. de Rooy.