Data publikacji: 2023-09-08

COJALI producent sprzęgieł wiskotycznych wentylatora i wentylatorów dla segmentu Agro i Construction

Poznaj COJALI, producenta sprzęgieł wiskotycznych wentylatora i wentylatorów dla segmentów Agro i Construction

Cojali

Cojali S.L. to międzynarodowy, wywodzący się z Hiszpanii producent komponentów, rozwiązań diagnostycznych i telematycznych do pojazdów użytkowych, statków, środków transportu, sprzętu rolniczego oraz segmentu off-highway.

Cojali S.L. ma zasięg ogólnoświatowy docierając do tysięcy klientów w ponad 115 krajach na całym świecie, z portfolio przekraczającym 15 000 produktów. Ponad trzydziestoletnie doświadczenie marki przekłada się na całkowite zrozumienie procesów i potrzeb klientów a w perspektywie tworzenie części idealnie spełniających oczekiwania nabywców.

Do segmentów Agro i Construction marka Cojali S.L. oferuje dwa typy rozwiązań technicznych: sprzęgła wiskotyczne wentylatorów oraz wentylatory.

Te pierwsze służą do załączania wentylatorów chłodnicy w silnikach użytkowych o dużej mocy i wydajności. W dużym uproszczeniu sprzęgło wiskotyczne to zestaw płytek sprzęgła zanurzonych w kąpieli olejowej, których zbliżenie powoduje sprzęgnięcie elementu napędzającego z elementem napędzanym. Wymagania przed nimi stawiane to przede wszystkim bezawaryjność i trwałość a także płynne przekazywanie napędu co zwiększa trwałość wentylatora. Sprzęgła Cojali S.L. to elementy opracowane w sposób „chroniący” wentylator przed uszkodzeniami wywołanymi przez zbyt gwałtowne załączenie, trwałe i bezobsługowe. Sprzedawane w niezwykle atrakcyjnych cenach są doskonałym zamiennikiem sprzęgieł wiskotycznych wentylatora stosowanych na pierwszy montaż.

Wentylatory chłodnicy są elementem, który wymusza przepływ powietrza przez chłodnicę lub go wspomaga w przypadku ruchu pojazdu, co ma na celu przekazanie nadmiaru temperatury z chłodnicy do otoczenia. Takie działanie pozwala zachować optymalne parametry pracy silnika bez ryzyka przegrzania. Wentylatory Cojali S.L. zostały zaprojektowane w taki sposób, aby zachować maksymalną bezawaryjność, przy minimalnej stracie mocy silnika i największej wydajności aerodynamicznej.

Ich konstrukcja zapewnia szybkie schłodzenie silnika w ekstremalnych warunkach pogodowych i przy maksymalnym obciążeniu. Są przy tym ciche.

Stosowanie części marki Cojali S.L. to doskonały wybór łączący trwałość, wydajność, bezawaryjność i optymalną cenę przy zachowaniu parametrów identycznych z fabrycznymi. To gwarancja wielu lat doświadczenia, rozwoju i badań laboratoryjnych potwierdzona w praktyce przez najbardziej wymagających użytkowników maszyn segmentu Agro i Construction. Dołącz do nich!