Data publikacji: 2022-07-21

Praca w ciężarówce – jak zapewnić sobie komfortowe warunki?

Rozmowa z Krzysztofem Czmudą, Key Account Managerem Truck & Car Dometic.

Panie Krzysztofie, jak długo pracuje Pan w branży Automotive?

Z branżą Automotive jestem związany od ponad 12 lat, głównie Automotive Aftermarket Truck Parts. Przez 5 lat byłem odpowiedzialny za sprzedaż jednego z wiodących producentów osi do pojazdów ciężarowych. W Dometic jestem odpowiedzialny za produkty branży Automotive, takie jak klimatyzatory postojowe do pojazdów ciężarowych oraz inne akcesoria dla szeroko rozumianej branży samochodowej.

Proszę nam opowiedzieć więcej o marce Dometic.

Dometic to dostawca sprzętu do pojazdów ciężarowych, osobowych, kamperów, łodzi, samochodów dostawczych, hoteli i restauracji. Działamy w wielu branżach, ale nasza marka Dometic Professional to przede wszystkim towary dla ciężarówek, pojazdów dostawczych i specjalistycznych – wszystko, aby praca sprawiała przyjemność, spełniając również normy bezpieczeństwa czy łańcucha dostaw. Dometic Professional to ogromny asortyment towarów, dostosowanych do różnych potrzeb, a jednym z naszych flagowych produktów w tym obszarze jest klimatyzacja postojowa.

Jak wybrać właściwy klimatyzator postojowy do ciężarówki? Na co warto zwrócić uwagę?

Wybór modelu zawsze pozostaje po stronie użytkownika końcowego. Klimatyzatory dzielimy na dachowe, montowane w miejsce szyberdachu – Dometic CoolAir RT 780 lub Dometic CoolAir RTX 100 – oraz typu split – np. Dometic SPX1200 czyli klimatyzatory dzielone na parownik wewnętrzy i kompresor zewnętrzny na tylnej ścianie kabiny. Niezależnie od wybranego modelu klimatyzatora, zapewniamy dedykowane zestawy montażowe do wszystkich modeli pojazdów ciężarowych, co zapewnia perfekcyjne dopasowanie oraz nieporównywalnie łatwiejszy montaż. Bardzo ważną kwestią jest ekonomia, dlatego w klimatyzatorach postojowych z serii RTX oraz SPX zastosowano technologię inwerterową, dzięki czemu możemy obniżyć koszty eksploatacji, nawet o 10 500 zł w skali roku.

Czy instalacja klimatyzatora jest praco i czasochłonna? Komu najlepiej powierzyć takie zadanie?

Montaż klimatyzacji postojowej dachowej zajmuje od 5 do 10h w zależności od specyfikacji samochodu ciężarowego. Montaż klimatyzacji dzielonej typu Split potrafi zająć ok. 3h więcej. Najlepiej zlecić montaż klimatyzatora autoryzowanemu serwisowi Dometic lub skontaktować się z serwisem autoryzowanym danej marki pojazdu ciężarowego.

Jakie jeszcze produkty Państwo oferujecie kierowcom ciężarówek?

Nasza kolekcja kabinowa ma na celu zapewnić kierowcy większy komfort, bezpieczeństwo i higienę pracy. Oferujemy lodówki przenośne, które zapewnią świeżość jedzenia, kuchenki mikrofalowe, aby podgrzać posiłek, a do tego – czajniki i ekspresy, aby przygotować ciepły napój. Dzięki inwerterom Dometic kierowca skutecznie i szybko zasili telefon, laptop lub tablet, natomiast system monitorowania martwego pola CAM1000 zapewni bezpieczeństwo w drodze.