Data publikacji: 2022-09-15

Grupa Euroricambi: doskonałe włoskie części zamienne

W Motor Valley, położonej w samym sercu regionu Emilia Romagna we Włoszech, mieści się siedziba Euroricambi Group, która powstała z połączenia dwóch marek produkcyjnych o długoletniej tradycji: Euroricambi i AM Gears.

Firma Euroricambi rozpoczęła swoją działalność w 1979 roku i dzięki ciągłej modernizacji oraz stałemu koncentrowaniu się na procesach produkcyjnych, materiałach i technologiach stała się ważnym na rynku przedsiębiorstwem, jakim jest dzisiaj. Firma łączy najlepsze tradycje mechaniczne z najnowocześniejszymi technologiami i światową siecią sprzedaży, która dociera do 105 krajów na całym świecie.

Asortyment części zamiennych Grupy Euroricambi, obejmujący zarówno ciężkie samochody dostawcze, ciężarówki i autobusy, jak i maszyny do robót ziemnych i górniczych, samochody osobowe oraz lekkie i średnie samochody dostawcze, zaspokaja potrzeby każdego rynku. Dlatego produkty Grupy stały się ulubionym rozwiązaniem dla mechaników na całym świecie.Szeroki asortyment spełniający wszelkie wymagania

Z ponad 14 270 pozycjami w ofercie i 650 nowymi pozycjami rocznie, części zamienne Euroricambi Group są w pełni zamienne z oryginalnymi częściami wiodących producentów

Dwie marki produkcyjne specjalizują się w różnych liniach produktowych:

Euroricambi jest podzielona na dwie jednostki produkcyjne, pierwsza i historyczna skupia się na częściach zamiennych do skrzyń biegów i mechanizmów różnicowych do samochodów ciężarowych i autobusów, w pełni zamiennych z oryginalnymi, produkowanymi przez głównych producentów, takich jak ZF TRANSMISSIONS, MERCEDES-BENZ, SCANIA, VOLVO, IVECO, DANA, EATON - FULLER, MAN, RENAULT TRUCKS i wielu innych. Druga jednostka jest w całości poświęcona przekładniom, mechanizmom różnicowym i przekładniom do maszyn budowlanych i górniczych, w pełni wymiennym z oryginalnymi przekładniami produkowanymi przez CATERPILLAR i VOLVO CE.

AM Gears produkuje części zamienne do skrzyń biegów i mechanizmów różnicowych do lekkich samochodów dostawczych i pojazdów typu pick-up 4x4, średnich i ciężkich pojazdów japońskich oraz maszyn rolniczych, takich firm jak BMW - MINI CARS, DAIHATSU, DEUTZ, FIAT CAR, FORD, GEAR MAX, HINO TRANSMISSION, HYUNDAI - KIA, ISUZU, IVECO DAILY, LAND ROVER, MAZDA, MERCEDES SPRINTER, MITSUBISHI, NEW PROCESS, NISSAN, OPEL, PEUGEOT, RENAULT CARS, S. N.V.I., SUZUKI, TOYOTA, VOLKSWAGEN, VOLVO CAR.

Tak szeroka oferta zapewnia zróżnicowane usługi dostosowane do wszelkich potrzeb, dzięki czemu Grupa Euroricambi jest liderem w wielu dziedzinach.

Całkowicie własna produkcja „Made in Italy”

Grupa Euroricambi, posiadająca 25 zakładów produkcyjnych rozmieszczonych na ponad 72 200 m2, zarządza każdym procesem w najlepszy możliwy sposób: od obróbki surowców po logistykę. Pełny cykl produkcyjny - oparty na najbardziej zaawansowanych technologiach - daje w efekcie produkt o najwyższej jakości i niezawodności, na poziomie równym z produktami oryginalnymi.

Cała produkcja jest opracowywana, programowana i kontrolowana we własnym zakresie przy użyciu ponad 150 obrabiarek sterowanych numerycznie i ponad 50 robotów działających 24 godziny na dobę. Euroricambi Group wewnętrznie zarządza aż 13 rodzajami procesów produkcyjnych, kontrolując każdy etap cyklu produkcyjnego w celu zapewnienia stałej jakości odpowiadającej oryginalnemu wyposażeniu.Włoskie know-how, globalna wydajność
Dzięki zautomatyzowanemu magazynowi produktów gotowych do sprzedaży i 97% dostępności materiałów, logistyka Grupy Euroricambi charakteryzuje się elastycznością i szybkością działania. Dzięki pełnemu wewnętrznemu zarządzaniu wysyłką, Grupa jest w stanie szybko i sprawnie realizować zamówienia, docierając do swoich klientów w każdym miejscu na świecie, począwszy od dbałości o opakowanie, a skończywszy na uproszczeniu procedur celnych.

Pełna oferta Euroricambi oraz AM Gears dostępna jest w oddziałach i filiach Inter Cars zarówno w formie stoku jak i zamówień expressowych.