Data publikacji: 2020-04-02
, autor: Jacek Żytnicki 

Mądrze zarządzaj olejem swojej floty

Czy podróżując swoim samochodem osobowym zastanawiałeś się kiedyś nad kondycją oleju smarowego w jego układzie? Jeśli stosujesz krótkie interwały wymian to pewnie nie, co jeśli jednak miałoby to wpływ na dłuższą żywotność Twojego silnika? A co gdybyś był właścicielem całej floty samochodów osobowych lub ciężarowych, gdzie olej odgrywa jeszcze ważniejszą rolę i poddawany jest większym obciążeniom?

Revline_InterCars.png

Jedynym sposobem na poznanie oleju w silniku w danym momencie jest dogłębne przeanalizowanie jego parametrów, w porównaniu do początku eksploatacji. Czytając dokładnie jego parametry, dostaniemy obraz stopnia jego zużycia. Warto rozpocząć od lepkości, która w każdym momencie eksploatacji powinna mieścić się w widełkach normy. Kolejną ważną sprawą jest liczba zasadowa, która wprost mówi nam o tym ile jeszcze dodatków wspomagających pracę oleju jest w silniku.

Warto również spojrzeć wtedy na pojedyncze pierwiastki, z których wywnioskujemy czy nie dochodzi do zużycia części silnika. O żywotności oleju powie nam stopień oksydacji, na podstawie którego będzie można określić czas dalszej przydatności lub kolejnej kontroli. Już dzięki tym kilku analizom poznajemy olej w pojeździe, a dane zdobyte na przestrzeni kilku interwałów wymiany dają nam możliwość dogłębnego poznania jednostki pojazdu oraz samego układu smarowania.

Firma Flukar wychodzi naprzeciw chętnym, mającym potrzebę poznać swój olej i zoptymalizować jego gospodarkę w swojej flocie pojazdów. Badania prowadzone przez Centrum Badawczo-Rozwojowe Flukar w Kędzierzynie-Koźlu pozwolą na zoptymalizowanie gospodarki smarowej w całej flocie pojazdów ciężarowych i zabezpieczenie części silnika na najwyższym poziomie. Produkty Revline Hercules w beczkach na 30-lecie Inter Cars to bardzo dokładnie zbadane i przemyślane formulacje, które są bazą do odniesienia w przypadku prowadzenia monitoringów środka smarowego. Powierzając gospodarkę olejową w profesjonalne ręce, inwestujesz kapitał w bezpieczeństwo twojej floty.

W beczkach jubileuszowych o pojemnościach 200L i 60L dostępne są oleje:

  • Oleje AGRO – indeks Kratos, np. KRATOS UTTO 10W30 60L
  • Oleje HD – indeks Hercules, np. HERCULES SHPD 15W40 60L
  • Oleje przekładniowe – indeks REV: np. REV. GL-5 85W140 60L