Data publikacji: 2022-05-04

Nissens wprowadza do oferty turbosprężarki do pojazdów ciężarowych

W 2018 roku duński producent wdrożył na rynek swoje pierwsze turbosprężarki do samochodów osobowych. Od tego czasu nastąpił dynamiczny rozwój oferowanej palety turbosprężarek Nissens. Kolejnym naturalnym krokiem na drodze rozwoju firmy ze 100-letnią tradycją stało się wprowadzenie do oferty turbosprężarek do pojazdów ciężarowych. Początkowa oferta obejmuje 240 numerów OE

Firma Nissens Automotive dodała ostatnio do swojej kategorii produktowej „Wydajność i Emisje” 16 nowych turbosprężarek zaprojektowanych do pojazdów ciężarowych i autobusów. Nowe referencje obejmują 240 numerów OE, co zapewnia pokrycie najpopularniejszych obecnie modeli samochodów ciężarowych, jeżdżących po europejskich drogach. Aby wyprodukować turbosprężarki zgodne ze standardem „Genuine Nissens Quality” wykorzystano wiedzę zdobytą w ramach programu budowy turbosprężarek przeznaczonych do samochodów osobowych, którą połączono z wieloletnim doświadczeniem czołowego producenta części zamiennych do samochodów ciężarowych.

Birger Strand, Turbo Business Manager w Nissens Automotive, rozwija myśl: – Rozumiemy ogromną wagę jakości, niezawodności i wydajności w pojazdach ciężarowych. Po tym, jak skutecznie rozwinęliśmy turbosprężarki do samochodów osobowych i dostawczych czujemy, że jesteśmy na dobrej pozycji do dalszego rozwijania oferty tych zaawansowanych podzespołów silnikowych, z myślą o bardzo wymagającym rynku samochodów ciężarowych. Doświadczenie, które zdobyliśmy przy produkcji części układów chłodzenia i klimatyzacji do samochodów ciężarowych, jak i nasza w pełni dojrzała i unikalna wiedza na temat turbosprężarek do samochodów osobowych, pozwoliły sięgnąć nam wyżej i zrobić kolejny krok w kategorii turbosprężarek. Wprowadzając do oferty Nissens turbosprężarki do pojazdów ciężarowych, zamierzamy dostarczyć jedne z najwydajniejszych produktów na rynku części zamiennych w segmencie pojazdów ciężarowych - wysoce konkurencyjne rozwiązania z zakresu turbosprężarek dla naszych Klientów.

Wysokie normy jakościowe

Na przestrzeni lat firma Nissens rozwijała koncepcję Najwyższej Jakości Nissens (ang. Genuine Nissens Quality). Zasadniczo skupia się ona na podnoszeniu standardów, mających zastosowanie do produktów przeznaczonych na rynek części zamiennych. Uwzględniając doświadczenie firmy, nie tylko jako producenta podzespołów klasy premium, dysponującego własnym zaawansowanym działem projektowania w połączeniu z możliwościami przeprowadzania testów i walidacji, lecz również jako jednego z nielicznych producentów na rynek części zamiennych, którzy zdobyli certyfikat jakościowy „Ford Q1”, firma Nissens od samego początku była w stanie poradzić sobie z projektem turbosprężarek do pojazdów ciężarowych.

Christian Germain Rosendahl, Product Manager, Efficiency & Emission w Nissens Automotive, mówi: Opracowaliśmy unikalny produkt, koncentrując się na zaprojektowaniu od podstaw wewnętrznych części turbosprężarek oraz na zwróceniu uwagi na każdy szczegół. Nasze turbosprężarki są wyśmienitymi zamiennikami części OE. Oznacza to, że moc, zużycie paliwa i poziom emisji samochodu ciężarowego z zamontowaną turbosprężarką Nissens nie ulegną zmianie. Nasza turbosprężarka jest nieodzowna dla wszystkich flot samochodów ciężarowych, jest łatwa w montażu, wydajna i trwała.

Turbosprężarki Nissens zostały dokładnie przetestowane i skalibrowane, tak aby zapewnić optymalne doładowanie w celu uzyskania możliwie najlepszych osiągów silnika i jednocześnie oszczędności w zużyciu paliwa. Pakowane są ze szczególną uwagą, a wszystkie niezbędne części, takie jak uszczelki albo śruby, zawarte są od razu w kartonie, w komplecie z nową turbosprężarką.

Turbosprężarki do aut ciężarowych dostępne w sieci sprzedaży Inter Cars, przykładowe referencje:

NIS 93337 - MAN TGA, MAN TGX, MAN TGS, D2066LF / D2866LF

NIS 93301 - SCANIA 4, SCANIA P-G-R-T, DC11 / DC12

NIS 93303 - VOLVO FH, VOLVO FM, D13A.