Data publikacji: 2019-05-31

Young Car Mechanic 2019 – najlepsi z najlepszych!

21 zawodników reprezentujących 7 państw Starego Kontynentu spotkało się w ostatni weekend maja w Centrum Szkoleniowym Inter Cars. To najlepsi młodzi mechanicy, którzy pod czujnym okiem znamienitych partnerów wydarzania, walczyli o upragniony tytuł Young Car Mechanic 2019 i 100 000 złotych! Zwycięzca mógł być tylko jeden.

Young Car Mechanic 2019 - Najlepsi z najlepszych (16).jpg
Young Car Mechanic 2019 - Najlepsi z najlepszych (8).jpg
Young Car Mechanic 2019 - Najlepsi z najlepszych (4).jpg
Young Car Mechanic 2019 - Najlepsi z najlepszych (13).jpg
Young Car Mechanic 2019 - Najlepsi z najlepszych (12).jpg
Young Car Mechanic 2019 - Najlepsi z najlepszych (17).jpg
Young Car Mechanic 2019 - Najlepsi z najlepszych (15).jpg
Young Car Mechanic 2019 - Najlepsi z najlepszych (18).jpg
Young Car Mechanic 2019 - Najlepsi z najlepszych (19).jpg
Young Car Mechanic 2019 - Najlepsi z najlepszych (6).jpg
Young Car Mechanic 2019 - Najlepsi z najlepszych (10).jpg
Young Car Mechanic 2019 - Najlepsi z najlepszych (5).jpg
Young Car Mechanic 2019 - Najlepsi z najlepszych (11).jpg
Young Car Mechanic 2019 - Najlepsi z najlepszych (9).jpg
Young Car Mechanic 2019 - Najlepsi z najlepszych (7).jpg
Young Car Mechanic 2019 - Najlepsi z najlepszych (3).jpg
Young Car Mechanic 2019 - Najlepsi z najlepszych (2).jpg
Young Car Mechanic 2019 - Najlepsi z najlepszych (1).jpg

Kto został najlepszym Młodym Mechanikiem 2019 roku?

W dniach 25-26 maja Centrum Szkoleniowe Inter Cars zmieniło się w arenę zmagań i weryfikacji wiedzy z zakresu mechaniki samochodowej – to właśnie ten obiekt był miejscem, w którym młodzi mechanicy z 7 krajów Europy walczyli o zaszczytne miano Young Car Mechanic 2019. 21 zawodników zostało wyłonionych spośród 3000 uczniów, który aspirowali do tego, aby znaleźć się w finale.

- Tegoroczna edycja Young Car Mechanic to wyjątkowa odsłona naszego przedsięwzięcia. Wzięło w niej udział blisko 150 szkół, z których startowało ponad 3000 uczniów. Nasza konsekwencja w działaniu i rozwoju tego programu przynoszą efekty. Wszystko dzięki rosnącemu zaangażowaniu zarówno pracowników Inter Cars, jak i dostawców, którzy również dostrzegają korzyści, wynikające z partycypacji w tym wydarzeniu – mówi Wojciech Twaróg, Członek Zarządu Inter Cars.

III edycja międzynarodowego konkursu

Tegoroczna edycja konkursu Young Car Mechanic to już trzecia odsłona rywalizacji, do której zaproszeni zostali uczniowie z innych europejskich krajów, w których Inter Cars prowadzi swoją działalność. W 2017 roku byli to – oprócz Polski - uczniowie z Łotwy i Litwy, 12 miesięcy później dołączyli do nich koledzy z Bułgarii i Estonii. W 2019 roku konkurencja była jeszcze większa, byli w niej bowiem obecni reprezentanci szkół z Polski, Litwy, Łotwy, Estonii, Ukrainy, Węgier i Bułgarii.

- Konkurs z roku na rok cieszy się rosnącym zainteresowaniem naszych spółek zagranicznych. Coraz większa rzesza reprezentantów z innych krajów skutkuje tym, że Young Car Mechanic na stałe wpisał się w kalendarz branży motoryzacyjnej – zarówno firm, które nas wspierają, jak również szkół, których uczniowie są częścią tego przedsięwzięcia. To ogromna satysfakcja i potwierdzenie, że ta inicjatywa jest potrzebna – mówi Tomasz Piluch,  Cluster Manager i Export Director Inter Cars.

Dwa dni pełne emocji

W trakcie dwóch dni zmagań, zawodnicy musieli zmierzyć się z szeregiem zadań, które przygotowali dla nich trenerzy Inter Cars oraz partnerzy wydarzenia. Wśród nich były konkurencje dotyczące diagnostyki auta, wymiany klocków i tarcz hamulcowych, serwisu przekładni mechanicznych i wielu innych, które miały za zadanie zweryfikować wiedzę młodych adeptów napraw samochodowych. Tutaj liczyła się zarówno precyzja, jak również skuteczność wykonywania zadań. Nawet najmniejszy błąd mógł zaważyć o tym, które miejsce przypadnie danemu uczestnikowi.

- Muszę przyznać, że poziom umiejętności uczestników, którzy dotarli w tym roku do międzynarodowego finału jest naprawdę wysoki. Dla nas jest to potwierdzenie, że młodzi mechanicy poważnie podchodzą do rywalizacji i zależy im na tym, aby zająć jak najlepsze miejsce. To bardzo budujące. Jestem przekonany, że w kolejnych latach inicjatywa Young Car Mechanic zyska jeszcze bardziej na znaczeniu, angażując do tego nowych uczestników, reprezentujących kolejne kraje – mówił w trakcie finału Radosław Sujka, Menedżer Działu Szkoleń Inter Cars.

Finałowa Gala

Zaraz po zakończeniu rywalizacji w niedzielne popołudnie wszyscy zawodnicy i ich opiekunowie wraz z zaproszonymi gośćmi udali się na uroczysty obiad, który połączony został z finałową galą. Emocje tego dnia były bardzo duże. W grę wchodził nie tylko prestiż i chwała, ale również atrakcyjne nagrody – łączna pula nagród dla trzech pierwszych miejsc wynosiła aż 100 tysięcy złotych. Dodatkową atrakcją, którą organizatorzy przewidzieli dla wszystkich finalistów było zaproszenie na wycieczkę do Stuttgartu, podczas której odwiedzą oni siedzibę Elringa, a także udadzą się do fabryki  i muzeum Mercedesa.

Young Car Mechanic 2019

Najlepszym Młodym Mechanikiem 2019 roku został Eren Osman reprezentujący Bułgarię, który w finałowej rywalizacji uzyskał 208 punktów. Drugie miejsce zajął Lukas Karlis Siksnis z Litwy z dorobkiem 203,5 punktów. Z kolei trzecie miejsce przypadło Bartłomiejowi Januszewskiemu, zwycięzcy zeszłorocznej edycji Young Car Mechanic, który zdobył 195,5 punktów.

Organizacja całego konkursu nie mogłaby się odbyć, gdyby nie wsparcie firm, którym podobnie jak Inter Cars zależy na rozwoju młodych kadr w branży motoryzacyjnej. I tak  Partnerami Strategicznymi, zarówno etapu krajowego, jak i Międzynarodowego Finału, były firmy Bosch, Elring oraz ZF Aftermarket, a Partnerami wspierającymi Finału Międzynarodowego, poza wyżej wymienionymi, były także firmy Hella, Varta, Meyle oraz Motoremo.

Konkurs zrealizowany został w ramach inicjatywy „Młode Kadry” - programu stworzonego przez Inter Cars SA. Polega on na współpracy ze szkołami zawodowymi m.in. poprzez wyposażenie placówek edukacyjnych w nowoczesny sprzęt do naprawy i diagnostyki usterek w samochodach. Dostarcza także wiedzę niezbędną do kształcenia przyszłej kadry. Program wspiera olimpiady wiedzy oraz praktyki i staże dla najlepszych uczniów.

- Program Młode Kadry jest odpowiedzią na rosnące potrzeby branży motoryzacyjnej, która obecnie zmaga się z problemem braku nowych pracowników. Konkurs Young Car Mechanic, który został uruchomiony trzy lata temu, poprzez rywalizację pomaga wyłowić najlepsze talenty i przygotować je do pracy w warsztacie samochodowym. Sygnały, które dostajemy od osób z szerokorozumianej branży, utwierdzają nas w przekonaniu, że to wartościowa i potrzebna inicjatywa – podsumowuje Marta Ciesielska, koordynator projektu Młode Kadry.

Podobne artykuły

Inter Cars rozpoczyna ostatni panel szkoleń w 2019 roku

Inter Cars rozpoczyna ostatni panel szkoleń w 2019 roku

Elring wspólnie z Inter Cars szkolą młodych mechaników

Elring wspólnie z Inter Cars szkolą młodych mechaników

eSOWA – Elektroniczny System Obsługi Warsztatu

eSOWA – Elektroniczny System Obsługi Warsztatu

W Nowy Rok z nową wiedzą

W Nowy Rok z nową wiedzą