Data publikacji: 2024-04-12

Vapormatic – 75 lat doświadczenia w produkcji części i akcesoriów Off Highway

Marka Vapormatic powstała w 1949 roku. Dzisiaj jej portfolio części zamiennych i akcesoriów jest jednym z największych na świecie.

Vapormatic

Vapormatic powstało w Stanach Zjednoczonych w 1949 roku jako wspólny projekt Arthura E. Lee, byłego dyrektora sprzedaży Shell Company oraz Rona Fostera, inżyniera, który opracował urządzenie do konwersji silników benzynowych ciągników rolniczych na zasilanie olejem. Dzięki temu marka odegrała kluczowe znaczenie przy cięciu kosztów produkcji rolnej w wyniku reglamentacji po II wojnie światowej. Najbardziej znanym zestawem był ten używany w ciągniku Ferguson TE20.

Rys historyczny

W kolejnej dekadzie poszerzono ofertę o zestawy narzędzi specjalnych, urządzeń rolniczych oraz rozpoczęto ekspansję z zestawami do konwersji na rynki zagraniczne. Następnie skoncentrowano się na budowie nowej fabryki oraz magazynów logistycznych, komputeryzowaniu firmy (pierwszy komputer trafił do Vapormatic już w 1973 roku) oraz budowie coraz silniejszej pozycji na rynku. Nie osłabiły jej nawet przypadki szpiegostwa przemysłowego, którego marka padła ofiarą i o czym szeroko pisała prasa.

Lata 90. to otrzymanie certyfikatu ISO 9002 (jako pierwszy producent części do segmentu Off Highway) w 1994 roku oraz poszerzenie portfolio części o produkty do marek takich jak JCB, Zetor, Deutz, Fiat i Renault.

Bardzo istotnym momentem dla Vapormatic był zakup firmy w 2001 roku przez największego na świecie producenta ciągników rolniczych, Johna Deere. Do dzisiaj oferta marki poszerzyła się o komponenty klimatyzacji, sprzęt do serwisu, dysze do opryskiwaczy, rozszerzoną ofertę akcesoriów i środków smarnych. Obejmuje ona komponenty do takich marek jak Massey Ferguson, Case IH, Ford, New Holland, John Deere, Class, Kubota czy Fendt. Dzięki temu Vapormatic pokrywa zapotrzebowanie dla znacznej części rynku Off-Highway.

Katalog producenta obejmuje w szczególności wysokiej jakości części silnikowe o jakości porównywalnej do oryginału.

Części do maszyn

Vapormatic jest jednym z czołowych producentów opracowujących akcesoria oraz części do ciągników i maszyn rolniczych. Wieloletnie doświadczenie firmy skutkuje ciągłym, systematycznym poszerzaniem oferty, a co najważniejsze, dzieje się to przy zachowaniu dobrej relacji ceny do jakości. Zdobyta wiedza i lata praktyki oraz ciągła kontrola procesu produkcyjnego sprawiają, że części Vapormatic od wielu lat cieszą się dobrą opinią i uznaniem klientów nawet podczas pracy w ekstremalnych warunkach.

Gdzie kupić?

Marka Vapormatic jest obecna na całym świecie. Wysokie standardy jakościowe potwierdzają certyfikaty ISO9001:2000 z 2002 roku.  Dzięki współpracy z Inter Cars największym dystrybutorem części do pojazdów użytkowych w Europie serwis i utrzymanie w ciągłej gotowości maszyn użytkowych segmentu Off Highway stanie się łatwo dostępne, a szeroka oferta części zamiennych zaspokoi największe oczekiwania klientów.

Ofertę części Vapormatic znajdziesz  w oddziałach Inter Cars oraz w sprzedaży przez Katalog Onlinei Inter Cars e-Catalog.

Przeczytaj także:

Kryzys w transporcie: raczej zwolnienia, niż wzrost zatrudnienia…

Konfiskaty pojazdów za jazdę pod wpływem alkoholu. Co ze służbowymi ciężarówkami?

Najczęstsze niesprawności pojazdów ciężarowych? Zdziwienia nie ma…

Unijna agencja transportowa – nowy pomysł na organ kontrolny?

Dłuższe zestawy w Holandii od 21 roku życia…