Data publikacji: 2023-10-27

Silna sieć sprzedaży i serwisu to podstawa

Pod koniec maja bieżącego roku przedstawiciele firm BYD Trucks oraz Armatus podpisali umowę partnerską, na mocy której spółka zależna Grupy Kapitałowej Inter Cars została dystrybutorem pojazdów ciężarowych i dostawczych BYD w naszym kraju. Przedstawiciele firm jednomyślnie stwierdzili, że kamieniem milowym owocnej współpracy jest zbudowanie stabilnej i profesjonalnej sieci dealerskiej, zajmującej się serwisem oraz sprzedażą samochodów.

Podczas podpisania umowy Wojciech Kopiel, Członek Zarządu  Armatus Sp. z o.o., obiecał, że w oparciu o efektywny model biznesowy firmy składający się między innymi z rozwiniętej sieci warsztatów Q-Service Truck, do końca roku zostaną wybrani dealerzy marki BYD. - Decyzja dotycząca wyboru konkretnej firmy była rozpatrywana pod wieloma aspektami. Skupiliśmy się na wykwalifikowanej kadrze, wyposażeniu warsztatu, doświadczeniu oraz lokalizacji punktów. Jesteśmy przekonani, że dzięki zaawansowanej technologii i innowacyjności pojazdów użytkowych firmy BYD oraz profesjonalnej sieci sprzedaży osiągniemy sukces. Przeformatowanie usług transportowych na elektromobilność wymaga czasu oraz odpowiedniej infrastruktury, głęboko wierzymy, iż produkty, które oferujemy spełnią oczekiwania naszych klientów.


W trzecim kwartale 2023 roku, zgodnie z obraną strategią rozwoju, przedstawiciele Armatus Sp. z o.o. podpisali umowy dealerskie z trzema firmami: Kulczyk Electrics sp. z o.o, EV-PRO Sp. z o.o. oraz Blue Power Group. Ilość punktów będzie konsekwentnie zwiększana, aby zapewnić dogodną odległość autoryzowanego serwisu dla aktualnych i przyszłych użytkowników pojazdów.


Kulczyk Electrics Sp. z o.o.
to spółka zależna w Grupie Kulczyk Holding, specjalizującej się w transporcie dalekobieżnym, sprzedaży i kompleksowej naprawie pojazdów ciężarowych. Na rynku jest obecna ponad 40 lat, posiada ogromne doświadczenie, a swoją przewagę konkurencyjną buduje na nieustannym rozwoju oraz dbałości o klienta. - Jako przedsiębiorcy wiemy, że najważniejsze w biznesie jest zaufanie do partnerów, które przekłada się na późniejsze wyniki sprzedaży. Charakteryzuje nas ogromne doświadczenie i wiedza, odwaga oraz podążanie za trendami rynku. Myślę, że pojazdy elektryczne są przyszłością transportu, a dbanie o środowisko powinno być priorytetem każdego z nas. Pozycja na rynku oraz fakt, że marka BYD jest jednym z największych producentów pojazdów elektrycznych i hybrydowych na świecie w naszej ocenie świadczą o tym, że współpraca przy wprowadzaniu tej marki na polski rynek to najlepsza decyzja, jaką mogliśmy podjąć – mówi Mariusz Kulczyk, Kulczyk Electrics Sp. z o.o.


fot. Mariusz Kulczyk, Kulczyk Electrics Sp. z o.o. 


EV-PRO Sp. z o.o.
(YOUR PROFESSIONAL PARTNER IN ELECTRIC VEHICLES) to nowa spółka wywodząca się z grupy ESA Trucks, firmy o holenderskich korzeniach posiadającej swoje oddziały na terenie Danii, Holandii oraz Polski. Posiada sieć profesjonalnych serwisów naprawczych, a w branży motoryzacyjnej ma prawie 100 lat doświadczenia. Firmę wyróżnia wysoka jakość usług i profesjonalny personel, od wielu lat wiedzie prym w sprzedaży pojazdów ciężarowych marki DAF. Osiąga wiele sukcesów na rynku pojazdów ciężarowych, a według Jarosława Szymkowiaka, Dyrektora Zarządzającego EV-PRO:  - Teraz jestnajwyższy czas, by otworzyć się na kolejny etap, czyli elektromobilność. Stąd podjęcie współpracy z marką BYD, największym producentem pojazdów elektrycznych na świecie. Tempo rozwoju marki BYD  jest godne podziwu i wpisuje się doskonale w styl prowadzenia naszego biznesu, którego filarem jest szerokie spektrum rozwiązań dla naszych klientów adekwatnie do wymogów rynku.

Nie od dziś wiadomo, że od wielu lat chińscy inżynierowie pracowali nad nową technologią i należy powiedzieć wprost, że są ekspertami w dziedzinie pojazdów elektrycznych. Dlatego tak wiele europejskich koncernów motoryzacyjnych patrzy z niedowierzaniem oraz z przerażeniem na to, co się dzieje na rynku, na którym marka BYD zyskuje znaczną przewagę. Dobry produkt zawsze wzbudza lęk i niepewność u konkurencji,… ale to już nie nasze zmartwienie, jako dealera – dodaje Jarosław Szymkowiak – My wierzymy, że marka BYD znajdzie wielu zwolenników na polskim rynku wśród klientów, którzy podążają z duchem czasu, dokładnie tak, jak dzieje się na innych rynkach europejskich. Elektromobilność to bez wątpienia  przyszłość, która zbliża się wielkimi krokami, a marka BYD to czołowy gracz, którego nie trzeba przedstawiać. Gracz, który sukcesywnie zwiększa swój udział w rynku pojazdów elektrycznych i w działaniach którego nie ma przypadku, nie ma eksperymentowania i zmiany kierunków działalności. Biorąc pod uwagę wszystkie powyższe aspekty zdecydowaliśmy się bardzo szybko na podjęcie współpracy z marką  BYD, poszerzając naszą ofertę o pojazdy z napędem elektrycznym DMC 2,5 do 19 t. Liczymy, że dzięki modelowi ETP3 nasza oferta handlowa szybko wypełni niszę w segmencie LCV ( lekkich pojazdach użytkowych do 3,5 t), których do tej pory nie posiadaliśmy w wachlarzu naszych produktów. Jesteśmy dobrej myśli co do pozytywnych reakcji naszych klientów za sterami pojazdów marki BYD.


fot. Jarosław Szymkowiak, EV-PRO Sp. z o.o.


Blue Power Group
to spółka założona z pasji do motoryzacji przez dwóch młodych przedsiębiorców, synów właściciela firmy AUTO”FIKO”. Od dziecka obcowali z motoryzacją, która stała się także ich sposobem na życie. Gdy inni chłopcy grali w piłkę, Konrad i Filip Mąsior spędzali czas z tatą w warsztacie pojazdów ciężarowych i osobowych. AUTO”FIKO”, firma, której właścicielem jest Robert Mąsior, ma ugruntowaną pozycję na lokalnym rynku. Kilkanaście lat temu spółka rozpoczęła swoją działalność od transportu międzynarodowego. Obecnie wachlarz oferty zwiększył się o sprzedaż samochodów ciężarowych Ford Trucks, serwis samochodów ciężarowych oraz osobowych, a także okręgową stację kontroli pojazdów. - Jak każde dziecko chcieliśmy jak najwięcej czasu spędzać z tatą, a on od zawsze był pasjonatem motoryzacji, zabierał nas na rajdy, do warsztatu, zaraził nas miłością do pojazdów ciężarowych. A kiedy byliśmy starsi uczył odpowiedzialnego prowadzenia biznesu. Wtedy zrodził się pomysł założenia własnej firmy, oczywiście związanej z rynkiem motoryzacyjnym. Obecnie zajmujemy się między innymi hurtową i detaliczną sprzedażą AdBlue i pragniemy poszerzyć spektrum działania o pojazdy elektryczne, które wzbudzały nasze zainteresowanie już od dawna. W naszej działalności podążamy za zmieniającym się światem, według nas zrównoważony rozwój poprzez innowacyjne rozwiązania transportowe, w tym rozwiązania elektromobilności, będą nabierały coraz większego znaczenia. Uważamy, iż przy aktualnych trendach samochody ciężarowe i dostawcze BYD znakomicie wpisują się w lukę, jako wypełnienie floty pojazdów niejednej firmy. Posiadając w swojej ofercie auta dostawcze czołowego producenta pojazdów elektrycznych
BYD, budujemy swoją przewagę rynkową już dziś –
mówią Konrad i Filip Mąsior, właściciele Blue Power Group.


fot. Konrad i Filip Mąsior, Blue Power Group

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Kulczyk Electrics

Kulczyk Electrics Sp. z o. o. to spółka rodzinna, która należy do grupy firm Kulczyk Holding, założonej w latach 80. przez Jana Kulczyka. Kulczyk Electrics powstała z myślą o sprzedaży pojazdów elektrycznych marki BYD, z kolei Grupa Kulczyk Holding zajmuje się prowadzeniem firmy transportowej, sprzedażą samochodów ciężarowych oraz naczep.

KULCZYK ELECTRICS Sp. z o.o.
ul. Dekarska 56,
83-031 Rusocin,
tel. +48 506 626 535


EV-PRO Sp. z o.o.
( YOUR PROFESSIONAL PARTNER IN ELECTRIC VEHICLES ) to nowa spółka wywodząca się z grupy ESA Trucks,  rozpoznawalnej na rynku ze sprzedaży oraz serwisowania pojazdów marki DAF oraz największych producentów naczep. Niemal 100 lat na rynku europejskim, 17 lat na rynku polskim. Firma ESA Trucks to najbardziej utytułowany dealer DAF w Polsce, 7 lokalizacji przy głównych szlakach komunikacyjnych oraz profesjonalny zespół specjalistów.

EV-PRO Sp. z o.o. 
ul. Ks. Wawrzyniaka 1
62-052 Komorniki
tel. +48 797 376 766, e-mail: [email protected]

BLUE POWER GROUP Sp. z o.o.

Głównym obszarem działalności firmy jest hurtowa i detaliczna sprzedaż AdBlue, czyli produktu stosowanego w branży motoryzacyjnej jako reduktor szkodliwych dla środowiska tlenków azotu. Firma stale rozwija bazę swoich odbiorców oraz inwestuje w nowoczesne rozwiązania, dzięki czemu poziom świadczonych usług utrzymuje się na wysokim poziomie o czym świadczy grono stałych, zadowolonych klientów.

BLUE POWER GROUP Sp. z o.o.
ul. Juliana Ursyna Niemcewicza 2A,
43-600 Jaworzno
Tel.: +48 572 333 335, e-mail: [email protected]