Data publikacji: 2016-05-16

Motointegrator Running Team nie zatrzymuje się

Cracovia Maraton, półmaraton i bieg w Białymstoku, Bieg Firmowy we Wrocławiu, sztafeta Ekiden, Bieg Łosia, maraton w Dębnie – w ostatnim czasie klubowicze z Motointegrator Running Team uczestniczyli w kilku imprezach biegowych.

Motointegrator Running Team
Robert Kierzek

Sztafeta Ekiden odbyła się 8 maja w Parku Szczęśliwickim w Warszawie. Na starcie stanęły 2 drużyny Motointegrator Running Team. W pierwszej z nich znaleźli się: Bartłomiej Polak, Marcin Rakoczy, Radosław Ignatowicz, Dorota Krzyżanowska, Sylwia Krzyzińska i Łukasz Barszczewski. Drugą natomiast tworzyli: Kamil Kujawa, Damian Dąbrowski, Sebastian Woźniak, Magdalena Zielińska, Katarzyna Wójcik i Marcin Jaczyński. Zawodnicy obu zespołów musieli łącznie pokonać dystans maratonu, a więc 42,195 km. Ta długość rozłożona była jednak między poszczególnych członków drużyny. Ostatecznie, w klasyfikacji sztafet firmowych nasi klubowicze zajęli odpowiednio 15 i 45 miejsce (na 307 drużyn). Z kolei w klasyfikacji ogólnej przypadły im 60 i 154 lokaty (na 859 zespołów).

W ten sam weekend Robert Kierzek i Michał Tołczyk wzięli udział w Biegu Łosia. Czekało na nich 15,5 km po malowniczych szlakach Kampinoskiego Parku Narodowego. M. Tołczyk ukończył bieg w czasie 1:20:43, natomiast R. Kierzek – 1:23:46.

14 maja drużyna Motointegrator Running Team w składzie Paweł Różański, Kamil Magiera, Jacek Wleczek i Robert Wocis – Krycki uczestniczyła w Biegu Firmowym we Wrocławiu. Z czasem 2:16:28 zajęła 208 miejsce.

15 maja reprezentanci Motointegrator Running Team wybrali się natomiast do Krakowa na Cracovia Maraton. Dla części z nich był to pierwszy maraton. Debiutanci to: Karol Harmata (który ukończył bieg z czasem 4:14), Sławomir Kazimierczak (4:31) oraz Robert Pańczyk (4:31). Już po raz drugi Koronę Maratonów przebiegł z czasem 4:26 Robert Kierzek. Był to również drugi maraton dla Doroty Krzyżanowskiej, która z czasem 4:29 poprawiła swój wynik o 16 minut, a także Michała Tołczyka, który bieg ukończył z czasem 4:15, poprawiając go o 30 minut. Z kolei Szymon Kuglarz ukończył bieg z czasem 3:46.

Tego samego dnia odbyły się 2 równoległe biegi w Białymstoku. W tym na dystansie 5 km wziął udział Radosław Ignatowicz. Zajął 4 miejsce w kategorii M-30 oraz 20 w kategorii Open. Z kolei w półmaratonie uczestniczył Piotr Kuczyński, któremu udało się go ukończyć z czasem 1:56:09.

Wcześniej, 3 kwietnia, Robert Kierzek pobiegł w 43 Maratonie Dębno i zakończył go z wynikiem 4:31. W tej imprezie wystartowała jeszcze jedna zawodniczka Motointegrator Running Team, Sylwia Krzyzińska, jednak ze względów zdrowotnych musiała zrezygnować z biegu na 4 km.