Data publikacji: 2022-04-11

ZF Komponenty do maszyn rolniczych i budowlanych

Idealne rozwiązanie na każde wyzwanie

W zależności od rodzaju pracy i zastosowania, ZF dostarcza skrojone na miarę rozwiązania w zakresie przekładni i układów napędowych dla ciągników i kombajnów zbożowych. 

Firam projektuje i rozwija produkty, które przyczyniają się do zwiększenia wydajności w codziennym użytkowaniu na polach uprawnych, łąkach i w ruchu drogowym. Priorytetem są zatem niezawodność, ekonomiczność, przyjazność dla środowiska i długa żywotność.

Wizja przyszłości rolnictwa

Jak będzie wyglądała przyszłość rolnictwa? W jaki sposób elektryfikacja, łączność sieciowa oraz systemy bezpieczeństwa i wspomagania wpływają na zmianę sposobu obsługi maszyn i narzędzi rolniczych? ZF wie, że w przyszłości rolnictwo będzie czyste, wydajne, bezpieczne i skomunikowane z siecią – i już dziś oferuje odpowiednie techno­logie.

Inteligentne rozwiązania systemowe od ZF

Na tegorocznych targach Agritechnica firma ZF prezentuje przyszłościowe rozwiązania agrotechniczne, koncentrując się na wydajności, elektryfikacji i inteligentnym rolnictwie. ZF oferuje inteligentne systemy mechaniczne i rozwiązania dla wszystkich trzech megatrendów.

Idealne rozwiązanie na każde wyzwanie

Populacja świata rośnie, a wraz z nią zapotrzebowanie na żywność. Nakłada to również dodatkowe wymagania na gospodarkę rolną: zarówno od człowieka, jak i od maszyny oczekuje się maksy­malnej wydajności. W sektorze rolnym znaczenia nabierają zatem potężne ciągniki i wydajne systemy napędowe. ZF dostarcza odpowiednią technologię do zaspokojenia tych potrzeb. Projektuje i roz­wija produkty, które przyczyniają się do zwiększenia wydajności w codzien­nym użytkowaniu na polach uprawnych, łąkach i w ruchu drogowym. Priorytetem są zatem niezawodność, ekonomiczność, przyjazność dla środowiska i długa żywotność.

Już od ponad siedmiu dziesięcioleci ZF stawia czoło wyzwaniom codziennej pracy w rolnictwie, projektując i wytwarzając osie i przekładnie. Dostarcza rozwiązania mon­ta­żowe dostosowane do indywidualnych potrzeb, w zależności od rodzaju pracy i zastosowań. Klient otrzymuje dokładnie to, czego potrzebuje - od przekładni synchronicznych przez przekładnie PowerShift, przekładnie bezstopniowe i odpowied­nie sterowanie elektroniczne, osie sztywne i skrętne dla ciągników, aż po systemy napędowe dla samobieżnych maszyn żniwnych. Gama produktów ZF charakteryzuje się trwałością, ekonomicznością i łatwością obsługi. Szczególnie w ekstremalnych warunkach pracy mnogość wariantów systemów napędowych oferuje wszystkie zalety dojrzałej, wielokrotnie sprawdzonej technologii.

Wytrzymałe, ekonomiczne i niezawodne

Know-how firmy ZF w dziedzinie techniki rolniczej nie kończy się na ciągnikach. Korzys­tają z niego również samojezdne maszyny żniwne, takie jak kombajny zbożowe. Tech­nikę napędową ZF można znaleźć wszędzie tam, gdzie wymagana jest szczególnie wytrzy­mała i ekonomiczna technologia. Dzięki systemowi modułowemu ZF, napędy kombajnów mogą być stosowane również w samojezdnych maszynach terenowych budownictwa i gospodarki komunalnej.

Wprowadzając hydrostatyczne napędy pojedynczych kół, ZF zapoczątkowuje nowy rozdział bezstopniowego napędzania kombajnów zbożowych i samobieżnych maszyn żniwnych. Brak konwencjonalnej przekładni otwiera nowe możliwości opty­malizacji przepływu plonów w pojeździe i zwiększenia wydajności zbioru. Kompaktowa konstrukcja układu napędowego wymaga jedynie niewielkiej przestrzeni montażowej, a przy tym charakteryzuje się wysoką wytrzymałością oraz niskimi wymaganiami serwisowymi. W przypadku szczególnie trudnych warunków trakcyjnych napęd na jedno koło może zostać przekształcony w napęd na wszystkie koła poprzez zastosowanie modułu napędowego na osi kierującej.