Data publikacji: 2020-10-13
, autor: Jacek Żytnicki 

ZF i Sioen nagrodzone za innowacyjne rozwiązanie telematyczne

Firmy ZF i Sioen Industries zdobyły w Niemczech nagrodę za innowację w kategorii telematyki naczep w prestiżowym konkursie Telematik Markt. Nagroda ma być odpowiedzią na rosnący problem kradzieży ładunku. Jest odzwierciedleniem sukcesu nowej dywizji firmy ZF, która zajmuje się systemami kontroli pojazdów użytkowych i która powstała w wyniku niedawnego przejęcia WABCO.

Detector_TX-TG_ELB-Lock_1920x1080.jpg

Współpraca ZF i Sioen wprowadza nowatorskie rozwiązanie „Detector” z ulepszoną wersją technologii Dynatex PROTECTOR firmy Sioen – inteligentną, wielowarstwową plandekę z warstwami przewodzącymi, którą można przymocować do drzwi, dachu i boków naczepy. TX-TRAILERGUARD™, zaawansowane rozwiązanie do zarządzania flotą (FMS) dostępne pod marką Transics, zasila to rozwiązanie, optymalizując bezpieczeństwo naczepy poprzez zwiększenie łączności między naczepą a zapleczem.

Alarm uruchamia się automatycznie w przypadku manipulowania plandeką, a kierowca jest informowany za pomocą ostrzeżenia dźwiękowego lub powiadomienia w kabinie. Alarm jest również  transmitowany do zaplecza floty w czasie rzeczywistym za pośrednictwem rozwiązania TX-CONNECT™ marki Transics.

Gdy ten nowy produkt zostanie połączony z ELB-Lock® OptiLock™ firmy WABCO, zaawansowanym bezprzewodowym elektronicznym systemem zamykania, który umożliwia zdalne monitorowanie w czasie rzeczywistym i zarządzanie dostępem do naczepy, floty będą mogły dodatkowo zwiększyć swoje możliwości w zakresie kontroli potencjalnych naruszeń naczep w czasie rzeczywistym. „Detector” firmy Sioen to w pełni działające rozwiązanie, które zostało dokładnie przetestowane w warunkach eksploatacyjnych przez wiodące firmy flotowe.

- To dla nas zaszczyt, że zostaliśmy wyróżnieni tą ważną nagrodą w dziedzinie telematyki naczep. Udało nam się efektywnie połączyć nasze innowacje i doświadczenie z technologią firmy Sioen, aby dostarczyć to praktyczne rozwiązanie – powiedział Nick Rens, EVP dywizji ZF Commercial Vehicle Control Systems w regionie EMEA. - Rosnąca liczba kradzieży ładunków jest istotnym problemem dla przemysłu pojazdów użytkowych, który już teraz stoi w obliczu wielu innych wyzwań w całej Europie. Firma ZF jest w pełni zaangażowana w stosowanie swojej technologii w celu przeciwdziałania temu zjawisku. W ten sposób wspieramy naszych klientów, zapewniając wyższy poziom bezpieczeństwa i ochrony w sektorze transportu pojazdami użytkowymi.

- Około 86% przypadków kradzieży z ciężarówek w Europie dotyczy ładunku. Poza zakłócaniem łańcucha dostaw naszych klientów, kradzież ładunku ma istotny, negatywny wpływ na właścicieli flot, wynikający z uszkodzeń pojazdów i przestojów. Dzięki Sioen Industries zrobiliśmy duży krok naprzód w walce z tym zjawiskiem, a nagroda Telematik Award jest wyrazem uznania za to, że zajmujemy się kolejnym kluczowym zagadnieniem branżowym – wyjaśnił Peter Bal, Lider Biznesowy Cyfrowej Obsługi Klienta w regionie EMEA, w dywizji ZF Commercial Vehicle Control Systems.

- Po połączeniu sił z firmą ZF w celu opracowania tego unikalnego kompleksowego rozwiązania, jesteśmy dumni, że zostaliśmy wyróżnieni za pomoc flotom w zapewnieniu zaawansowanej ochrony ładunków ich klientów – dodał Frederik Vroman, Kierownik ds. Sprzedaży i Rozwoju Biznesu w firmie Sioen.