Data publikacji: 2019-10-21

Wysoka jakość i niezawodność – żarówki i ksenony Boscha

W codziennej eksploatacji pojazdów niezawodne i trwałe oświetlenie jest niezbędne. Program żarówek Boscha 24V został stworzony dla wszystkich, którzy chcą w efektowny i zarazem ekonomiczny sposób eksploatować flotę pojazdów użytkowych, jednocześnie zapewniając kierowcom wyższym standard bezpieczeństwa.

Trucklight Maxlife.jpg
MKE_LT_Xenon_White_HID_D2S_WSP_CD2016_73648.jpg
LT_pict_D2S_1987302904_32665.jpg

Kompleksowy program żarówek do samochodów użytkowych to 4 linie produktów w technologii halogenowej i ksenonowej: Trucklight Maxlife, Trucklight, Xenon HID oraz Xenon White HID. Żarówki 24 V Boscha Trucklight Maxlife posiadają cechy, które są szczególnie cenione w branży transportowej:

  • Komfort – zwiększone ciśnienie i polepszona struktura gazu wypełniającego żarówkę poprawiają jasność emitowanego światła i spowalniają zużywanie się żarnika;
  • Ekonomiczność – wysokotemperaturowa optymalizacja powierzchni drutu wolframowego użytego do produkcji żarnika podnosi trwałość żarnika;
  • Trwałość i niezawodność – żarnik wykonany w technologii podwójnej skrętki oraz dodatkowe punkty jego mocowania zapewniają zwiększoną odporność na wstrząsy i drgania.

Wszystkie żarówki Boscha do użytku zewnętrznego oraz lampy wyładowcze posiadają niezbędne homologacje, co jest potwierdzeniem ich wysokiej jakości.

Lampy wyładowcze Boscha Xenon White HID i Xenon HID

Z roku na rok coraz więcej samochodów wyposażonych jest w lampy wyładowcze. Ich zaletą, w porównaniu ze standardową żarówką samochodową, jest światło znacznie poprawiające widoczność, dzięki wysokiej wydajności świetlnej – ksenony generują do nawet 250% więcej światła. Charakteryzuje je ciągłość i równomierność oświetlenia, co daje w efekcie bardzo dokładne doświetlenie całej drogi oraz pobocza. Lampy wyładowcze dostarczają światło o jasnej barwie zbliżonej do światła dziennego, znacznie poprawiając komfort jazdy nawet podczas długich podróży.

Dlatego coraz częściej wykorzystywane są w samochodach ciężarowych, w których komfort kierowcy, jak i widoczność, mają ogromne znaczenie. Nowa linia Xenon White HID ma zwiększoną temperaturę barwową światła do około 5500 K i aż o 20% wyższą moc świetlną w porównaniu ze standardowymi żarnikami. Najważniejsze cechy lamp wyładowczych Xenon Boscha w porównaniu z tradycyjnymi żarówkami: niższe zużycie energii, dłuższa żywotność, białe światło zbliżone do dziennego, mniej męczące oko kierowcy.

Obydwa rodzaje żarników zapewniają jasne światło dzienne i łączą w sobie zalety takie jak: wysoka moc świetlna, niskie zużycie energii w porównaniu z tradycyjną żarówką oraz długi okres eksploatacji.

Najważniejsze cechy lamp wyładowczych Xenon Boscha w porównaniu z tradycyjnymi żarówkami:

- niższe zużycie energii;

- dłuższa żywotność;

- białe światło zbliżone do dziennego, mniej męczące oko kierowcy.