Data publikacji: 2018-01-10

UPS kupuje Tesle

Firma UPS poinformowała o złożeniu zamówienia na 125 elektrycznych ciężarówek Tesla Semi. Nowe samochody wejdą w skład rozbudowywanej floty ciężarówek UPS napędzanych ekologicznymi paliwami.

- Od ponad 100 lat UPS jest liderem w testowaniu i wprowadzaniu nowych technologii usprawniających funkcjonowanie floty. Liczymy na dalszy rozwój naszej floty we współpracy z Teslą – powiedział Juan Perez, specjalista ds. informatycznych i technicznych.

Firma UPS udostępniła Tesli dane flotowe dotyczące samochodów ciężarowych w celu oceny oczekiwanej wydajności pojazdów dla cyklu pracy w UPS. Pojazdy Tesli mogą przejechać do 800 kilometrów na jednym ładowaniu i wyposażone są w takie zabezpieczenia jak: automatyczne hamowanie w sytuacji awaryjnej, adaptacyjne tempomaty, automatyczne naprowadzanie na pasy ruchu czy systemy stabilizujące proces hamowania i kierowania.

Firma UPS może poszczycić się jedną z największych prywatnych flot opartych na paliwach alternatywnych i zaawansowanych technologiach liczącą ponad 8500 pojazdów na całym świecie. W skład floty wchodzą pojazdy zasilane całkowicie elektrycznie, z napędem hybrydowym, bądź wykorzystujące etanol, sprężony gaz ziemny (CNG), skroplony gaz ziemny (LNG) lub propan. Firma Tesla zamierza rozpocząć produkcję swoich ciężarówek w 2019 roku i chociaż do tej pory nie przyniosła jeszcze zysku, wciąż spotyka się z przychylnością inwestorów.