Data publikacji: 2019-05-08

Szeroka oferta pomp cieczy chłodzącej od OMP

Do chłodzenia silników spalinowych potrzebna jest ciecz krążąca w układzie pomiędzy silnikiem a chłodnicą. Płyn wprawia w ruch pompa chłodząca, potocznie nazywana pompą wody. W ofercie Inter Cars od niedawna znaleźć można produkty OMP dedykowane rynkowi agro.

Szeroka oferta pomp cieczy chłodzącej od OMP_03.jpg
Szeroka oferta pomp cieczy chłodzącej od OMP_01.jpg
Szeroka oferta pomp cieczy chłodzącej od OMP_05.jpg
Szeroka oferta pomp cieczy chłodzącej od OMP_04.jpg
Szeroka oferta pomp cieczy chłodzącej od OMP_02.jpg

Firma OMP została założona 10 stycznia 1966 roku. Początkowo działała w dziedzinie inżynierii precyzyjnej, produkując pompy wodne, tarcze hamulcowe i opatentowane amortyzatory do ciężkich pojazdów. Na początku lat 70. całą swoją energię skoncentrowała na produkcji pomp wody chłodzącej do silników endotermicznych. Dzięki rosnącemu doświadczeniu, od połowy lat 80-tych OMP stał się dostawcą kilku producentów pojazdów m.in. Renault i Iveco.

W 1988 roku OMP rozpoczęło współpracę z Ferrari w zakresie dostarczania pomp wody do samochodów benzynowych o wysokich osiągach. To ważny punkt zwrotny w historii firmy. W tym samym roku, w celu spełnienia wymagań kilku swoich ważnych klientów, OMP specjalizuje się również w produkcji pomp olejowych do smarowania i przekładni silników.

Stały wzrost firmy i rosnąca jakość wspierają pozyskiwanie nowych firm do produkcji pomp pierwszego wyposażenia: doskonałe wyniki jakościowe uzyskane dzięki Iveco Spare Parts i Fiat Tractros, dają OMP możliwość zaopatrzenia zakładów produkcyjnych silników Iveco. Ponadto OMP jest kontraktowany przez DAF-a w celu opracowania pompy wodnej i pompy olejowej dla różnych wersji nowego silnika MX, stając się również dostawcą pomp wodnych XEC i PEC.

W XXI wieku OMP staje się firmą o dużej elastyczności i kompetencjach, dzięki czemu produkuje pompy do pojazdów użytkowych, samochodów i motocykli. W 2003 roku rozpoczyna również dostawę pomp wody dla Ducati MotoGP dla motocykli startujących w wyścigach superbike’ów.

Rodzaje pomp wody produkowane przez OMP:

Standardowe pompy wody:

- zastosowanie w motocyklach i samochodach, pojazdach przemysłowych, silnikach morskich

i wyścigowych;

- zoptymalizowana wydajność dzięki wykorzystaniu symulacji CFD;

- rozwiązania z wirnikami metalowymi lub plastikowymi, otwarte lub zamknięte, 2D lub 3D.

Pompy wody o zmiennej prędkości:

- sprzęgło elektromagnetyczne: ON / OFF, 2 lub 3 prędkości z funkcją FAIL-SAFE;

- sprzęgło wiskotyczne: pełne zarządzanie prędkością;

- redukcja czasu rozgrzewania;

- do 1% oszczędności paliwa.

Przełączane pompy wody:

- patent OMP;

- dzięki zintegrowanemu zaworowi sterowanemu przez siłownik pokładowy możliwe jest zamknięcie lub częściowe zmniejszenie przepływu pompy;

- redukcja czasu rozgrzewania;

- do 0,7% oszczędności paliwa.

Przykładowe indeksy w Katalogu Online:

OMP159.520

OMP159.540

OMP152.153

OMP159.490

OMP226.334