Data publikacji: 2018-06-07

Przełamać bariery! Fundacja Mimo wszystko z Bartkiem Ostałowskim

10 czerwca na krakowskim Rynku odbędzie się spektakularny koncert „Każdy jest komuś potrzebny” organizowany przez Fundację Anny Dymnej – Mimo wszystko. Jednym z gości wydarzenia będzie ambasador Inter Cars, Bartosz Ostałowski.

Przełamać bariery! Fundacja Mimo wszystko z Bartkiem Ostałowskim.jpg
Wieczorny koncert będzie zwieńczeniem 15. Ogólnopolskich Dni Integracji „Zwyciężać Mimo Wszystko”, które 10 czerwca trwać będą cały dzień, a rozpoczną się już o godz. 10.00. Organizatorzy zaplanowali wyjątkowe pokazy sportowe m.in. w rugby, koszykówce i szermierce na wózkach, goalballu, monoski czy driftingu. Ostatnią z tych dyscyplin reprezentował będzie Bartosz Ostałowski. Sporty drużynowe rozgrywane będą na specjalnym boisku o powierzchni 468 m2, a w pokazach udział wezmą sportowcy z niepełnosprawnościami oraz specjalnie zaproszeni goście, wśród nich Bartłomiej Bonk, Mateusz Ligocki, Marcin Nowak, Arkadiusz Pilch, Mariusz Kałamaga, Przemysław Saleta, Tomasz Schimscheiner, Artur Siódmiak i Zbigniew Zamachowski.

Wszyscy uczestnicy wydarzenia przez cały dzień będą dostępni dla przybyłych na krakowski Rynek gości. Z każdym z nich będzie można spotkać się, porozmawiać i wymienić spostrzeżenia. Organizatorzy zachęcają ponadto do udziału w grze miejskiej z nagrodami „Pokaż, jak zwyciężać mimo wszystko!”, do której zgłaszać mogą się grupy liczące od dwóch do pięciu osób.

Głównym punktem 15. Ogólnopolskich Dni Integracji „Zwyciężać Mimo Wszystko” będzie wieczorny koncert „Każdy jest komuś potrzebny”. Wydarzenie poprowadzą Anna Dymna i Piotr Polk, a zaśpiewają w nim m.in. Joanna Kulig, Paweł Domagała, Zbigniew Zamachowski i grupa Na górze, Maciej Zakościelny, Ania Karwan, Włodzimierz Pawlik oraz laureaci i finaliści Festiwalu Zaczarowanej Piosenki.

W przerwach pomiędzy występami prowadzący będą rozmawiali z gośćmi, wśród których znajdzie się Bartosz Ostałowski. Oprócz ambasadora Inter Cars, o krótkie wypowiedzi poproszeni zostaną także przedstawiciele grupy Na Górze, Fundacji Przemek Dzieciom czy Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Psychiatrii i Opieki Środowiskowej „U Pana Cogito”.

W związku z 15. Ogólnopolskimi Dniami Integracji w najbliższą niedzielę o godz. 10.15 w programie „Pytanie na śniadanie” w TVP 2 Bartosz Ostałowski na żywo zaprezentuje próbkę swoich drifterskich umiejętności. Z kolei cały koncert „Każdy jest komuś potrzebny” retransmitowany będzie przez TVP 2 w sobotę 23 czerwca o godz. 15.15.

Inter Cars, drugi największy dystrybutor części zamiennych do samochodów osobowych, dostawczych i ciężarowych w Europie, od lat wspiera działania Bartosza Ostałowskiego. Drifter jest obecnie twarzą kampanii wizerunkowych promujących m.in. Katalog Online czy konkurs Young Car Mechanic. Materiały z udziałem sportowca obejmują działania online, offline, a także jego udział w wydarzeniach. Inter Cars, wspólnie z innymi partnerami, firmami Sachs i Castrol, zaangażował się ponadto w odbudowę spalonego podczas treningu samochodu driftera.

W najbliższym czasie Bartosza Ostałowskiego czeka szereg ważnych startów, w dniach 15-16 czerwca weźmie udział w 2. rundzie Driftingowych Mistrzostw Polski w Kielcach, a 22 i 23 czerwca w Drift Masters Grand Prix na Węgrzech