Data publikacji: 2018-01-16

Nowości od polskiego producenta

Branża motoryzacyjna jest jednym z najbardziej innowacyjnych sektorów gospodarki. O tym, że z wyzwaniami świetnie radzą sobie firmy od lat funkcjonujące na rynku, pokazuje przykład Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych „WAŚ”. Ich lampy to sprawdzone propozycje w ofercie Inter Cars.

Duża dynamika rynku oraz konkurencja wymagają od nowoczesnego producenta nie tylko najwyższej jakości, ale również zaawansowanej technologii oraz atrakcyjnego wyglądu produktów.

Przetwórstwo Tworzyw Sztucznych „WAŚ” sumiennie realizuje stawiane wymagania i wychodzi naprzeciw oczekiwaniom klienta prawie od 40 lat. Nowa pozycyjna lampa boczna z kierunkowskazem 1152 W161 jest tylko jedną z wielu, w których producent oświetlenia „WAŚ” udowadnia, że małe może być również funkcjonalne. Diodowa lampa 1152 W161 spełnia bowiem aż 3 funkcje: charakteryzuje się intensywnym światłem kierunku jazdy kat. 6, posiada światło pozycyjne oraz element odblaskowy. A to wszystko zamknięte jest w małej, owalnej lampie o charakterystycznym kształcie. Dostępna w 2 wersjach mocowania do wyboru, lampa jest też uniwersalna napięciowo (12 – 24 V). Jak każda z produkowanych lamp, stworzona jest z najwyższej jakości materiałów, dzięki czemu jest hermetyczna oraz odporna na wszelkiego rodzaju uszkodzenia mechaniczne. Ponadto posiada homologację kompatybilności elektromagnetycznej, co oznacza, że nie emituje zakłóceń elektromagnetycznych oraz jest na zakłócenia odporne.

Kolejnym przykładem jest nowa, uniwersalna, a zarazem elegancka, robocza lampa diodowa model W162 (np. 1153 W162), dostępna do wyboru w wersji ze światłem skupionym bądź rozproszonym. Charakteryzująca się wysoką skutecznością świetlną, aż do 100 lm/W (w momencie włączenia) oraz szerokim zakresem zasilania napięcia od 12 do 70 V. Atutem tej lampy jest również szeroki zakres regulacji kąta nachylenia, ok. 89°. Jest ona dostępna w 3 wariantach, tj. z 2 różnymi wersjami złącza lub przewodem, co zwiększa i zaspokaja typowe zapotrzebowania montażowe w pojazdach. Dodatkowo lampa W162 posiada certyfikat ADR – do przewozu ładunków niebezpiecznych.
Korpus lampy oraz jej części zostały wykonane z wysoce gatunkowego aluminium, dodatkowo zabezpieczonego antykorozyjnie, odpornego na wysokie i niskie temperatury oraz uszkodzenia mechaniczne.

Następna nowość to przednia lampa zespolona o charakterystycznym kształcie światła pozycyjnego to nowoczesna, diodowa lampa 1177 W169, dodatkowo posiadająca światło kierunku jazdy. Efektywnie wyglądające światło pozycyjne jest światłem dyfuzyjnie rozproszonym, czyli o efekcie NEONU. Istnieją 2 możliwości montażu, do wyboru, według preferencji klienta – w pionie bądź w poziomie. Kolejną zaletą jest możliwość stworzenia pary z 2 lamp, łącząc je w jedną wyjątkową i spójną całość, dzięki uzyskaniu odpowiedniej homologacji przez producenta. Lampa może pracować w instalacjach 12 V i 24 V, posiada homologacje kompatybilności elektromagnetycznej i stopień ochrony IP 66/68. Klosz lampy wykonany jest z najwyższej jakości poliwęglanu, dzięki czemu klient zyskuje gwarancję odporności i szczelności.

Doskonała jakość produktów firmy „WAŚ”, wysokie standardy, efektywność oraz walory użytkowe potwierdza stały wzrost zainteresowania produktami klientów nie tylko z Polski, ale też z całego świata.