Data publikacji: 2019-12-03

Niezależne elektryczne ogrzewanie postojowe

DEFA WarmUp jest niezależnym ogrzewaniem postojowym, zasilanym prądem zmiennym z sieci 230V. Urządzenia tego producenta mają szerokie zastosowanie w samochodach ciężarowych, dostawczych, osobowych, autobusach oraz pojazdach specjalnych.

Warmup-1350-Ver3.jpg
DEFA_Inter Cars.jpg

System ten w sposób wygodny, bezpieczny i wydajny sprawia, że silnik łatwo się uruchamia, wnętrze pojazdu ma odpowiednią temperaturę, a akumulator jest w pełni naładowany przez całą zimę. Radykalnie zatem poprawia komfort użytkowników i zwiększa żywotność jednostki napędowej, przy jednoczesnym zmniejszeniu spalania. Wysoka trwałość oraz skuteczność produktów tej marki sprawiają, że cieszą się one dużym zainteresowaniem na całym świecie.

Istotą oferty pozwalającą spełniać indywidualne oczekiwania klienta jest możliwość budowania systemu niejako z „klocków”. Podstawowy system ogrzewania postojowego zbudowany jest w oparciu o grzałkę silnika (np. DEFA411241, DEFA411265, DEFA411458). Konstruowana jest ona indywidualnie pod konkretną jednostkę napędową, co gwarantuje najlepszą efektywność pracy, wydajność i bezpieczeństwo. Grzałkę uzupełniają przewody „pokładowe” z gniazdem przyłączeniowym oraz przewód łączący gniazdo w pojeździe z zewnętrznym źródłem energii – gniazdkiem 230V (np. DEFA460785, DEFA460787). Kolejnym elementem systemu jest automatyczna ładowarka akumulatora (np. DEFA450015). Urządzenie zaczyna pracę natychmiast po podłączeniu go do zasilania – nawet wtedy, gdy podgrzewanie silnika i przedziału kierowcy jest wyłączone. Po całkowitym naładowaniu akumulatora ładowarka przechodzi w tryb podtrzymania, zabezpieczając baterię przed przeładowaniem. W celu ochrony akumulatora przed uszkodzeniem, napięcie ładowania korygowane jest w zależności od temperatury otoczenia.

Urządzeniem poprawiającym zdecydowanie komfort użytkowania pojazdu jest ogrzewacz wnętrza (np. DEFA430056, DEFA430061, DEFA430066) . Estetyczne urządzenie grzejne potrafi ogrzać wnętrze przedziału kierowcy do temperatury +20°C skutecznie rozmrażając szybę przednią i boczne szyby kierowcy. Zamontowany czujnik PTC w miarę wzrostu temperatury w kabinie zmniejsza moc grzałki zainstalowanej w dmuchawie.

Uzupełnieniem systemu jest programator (np. DEFA440010). Umożliwia on takie sterowanie pracą układu, by niezależnie od temperatury otoczenia silnik i kabina kierowcy zostały podgrzane na odpowiednią godzinę, a akumulator był w pełni naładowany przy minimalnym poborze energii elektrycznej.

Modułowa budowa systemu pozwala nie tylko dostosować rozwiązanie do indywidualnych potrzeb, ale również zdecydowanie ograniczyć koszt urządzenia, czyniąc je kilkakrotnie tańszym niż porównywalne niezależne systemy grzewcze z zasilaniem paliwowym. Koszt podstawowego rozwiązania zamyka się kwotą kilkuset złotych, a prostota rozwiązania gwarantuje szybki i nieskomplikowany montaż oraz dużą niezawodność.

Dla najbardziej wymagających w ofercie DEFA jest pilot zdalnego sterowania SmartStart. Estetyczny i trwały, wykonany w formie breloczka do kluczyków samochodowych. Zasięg działania do 1200 metrów. Zastosowanie sterowania SmartStart czyni system DEFA całkowicie bezobsługowym. Pilot posiada wiele przydatnych funkcji, m.in. programowanie dwóch czasów gotowości samochodu z podziałem na 7 dni tygodnia, możliwość natychmiastowego włączenia/wyłączenia ogrzewania pojazdu, a także funkcje informacyjne. Po skomunikowaniu się z pojazdem użytkownik informowany jest o stanie systemu, napięciu akumulatora i temperaturze zewnętrznej. Pilot SmartStart może także sterować pracą niezależnego ogrzewania postojowego spalinowego współpracując z systemami wiodących europejskich producentów.

Zalety ekonomiczne elektrycznego ogrzewania postojowego to nie tylko zdecydowanie niższy koszt zakupu, ale także niższe koszty eksploatacyjne w porównaniu z systemami spalinowymi.Elektryczne ogrzewanie postojowe DEFA WarmUp to:

- pewność rozruchu nawet przy temperaturach poniżej 30°C, gdy zawodzą już spalinowe urządzenia grzewcze;

- komfort kierowcy (odmrożone szyby, podgrzana kabina kierowcy i silnik, zawsze optymalnie naładowany akumulator);

- niższy koszt zakupu i codziennej eksploatacji;

- bezobsługowość systemu (system WarmUp praktycznie nie wymaga bieżącej konserwacji);

- znacznie korzyści ekologiczne.Przykładowe indeksy w Katalogu Online:

DEFA471267

DEFA471270

DEFA471268