Data publikacji: 2020-03-22

Jak czyścić ciężarówki?

Codzienne utrzymanie czystości w branży transportowej i magazynowej jest niezwykle ważne. Czyste pojazdy i magazyny to nie tylko zagadnienia rzutujące na wizerunek firmy, ale także konieczność względem spełnienia wymogów sanitarnych oraz BHP.

jak_myć_ciężarówki.jpg

Zanieczyszczenia znajdujące się wewnątrz przestrzeni ładunkowej oraz te pokrywające karoserię lub plandekę od zewnątrz bywają dużym wyzwaniem. Ich usuwanie wymaga ostrożności i odpowiedniego doboru środków oraz urządzeń, tak, aby po skończonej pracy pozostawić auto w nienaruszonym stanie. Poniżej prezentujemy jak prawidłowo dbać o samochody ciężarowe.

Wymogi sanitarne, wizerunek firmy, długoletnie użytkowanie i komfort pracy

Do utrzymania czystości w transporcie drogowym przede wszystkim wykorzystywane są urządzenia wysokociśnieniowe oraz profesjonalna chemia myjąca. Zależnie od wielkości przedsiębiorstwa, charakteru działalności i ilości taboru, niektórzy przewoźnicy posiadają własny sprzęt do utrzymania czystości, część z nich z kolei myje transport „w drodze”, wykorzystując do tego myjnie.

Z Inter Cars dbałość o tabor jest prosta. Klienci mogą bowiem skorzystać ze skutecznych systemów czyszczenia, szerokiej gama zastosowań, mnogości dostępnych akcesoriów i wreszcie z innowacyjności proponowanych rozwiązań. Firma wespół ze swoimi partnerami nie tylko zapewnia czystość, ale też pozwala znacząco podnieść standardy sanitarne w transporcie.
Mycie ciężarówek – proces czyszczenia

Proces czyszczenia zwykle składa się z czterech czynników (tzw. koło Sinnera):

- siła mechaniczna (np. wysokie ciśnienie wody),

- czas (im dłużej, tym lepiej),

- temperatura (im wyższa, tym lepiej),

- detergenty (środki czyszczące).

Wszystkie cztery czynniki są od siebie zależne i w sumie dają 100% efekt czyszczenia. Jeżeli nastąpi zmniejszenie któregoś czynnika, musi nastąpić kompensacja innego czynnika lub wszystkich z nich.

Wysokociśnieniowe urządzenia myjące w szeroko pojętym transporcie są po prostu niezbędne. Pamiętać jednak należy, że maszyny myjące stanowią zaledwie część technologii utrzymania czystości. Ważnym uzupełnieniem są środki czyszczące.

Dzięki zastosowaniu odpowiednich środków czyszczących można znacznie rozszerzyć zakres możliwości pracy i skrócić czas potrzebny na wykonanie zadań. Odpowiednio dobrane środki czyszczące pomogą szybko, skutecznie i bezpiecznie utrzymać wszelkie pojazdy drogowe w należytej czystości.

Pełną ofertę środków czyszczących oraz urządzeń myjąco-czyszczących znaleźć można na stronie www.wszystkodlawarsztatu.pl.