Data publikacji: 2020-05-04
, autor: Jacek Żytnicki 

Duravis R002 to najlepsze osiągi na mokrej nawierzchni

Duravis R002, ultrawytrzymałe opony Bridgestone przeznaczone do wszystkich rodzajów pojazdów flotowych gwarantują najlepsze w swojej klasie osiągi podczas jazdy na mokrej nawierzchni. Potwierdzają to testy przeprowadzone przez TÜV SÜD, jeden z najbardziej uznanych niezależnych instytutów badawczych w Europie.

Duravis_driving.png
Duravis_packshot.png

Testy wydajności, które sprawdzały drogę hamowania i przyczepność boczną na mokrej nawierzchni wykazały, że opona Bridgestone Duravis R002 reaguje znacznie lepiej niż poprzedni model - R001 i osiąga wyniki deklasujące inne opony klasy premium.

Niezwykła praca na mokrej nawierzchni

Opony Duravis R002 powstały w wyniku szeregu prac i testów przeprowadzonych we współpracy z 17 flotami z 13 krajów. Zostały zaprojektowane z myślą o tym, by gwarantować wydajność przez cały rok i w każdych warunkach drogowych. W rezultacie powstały opony gotowe na warunki zimowe, oznaczone symbolem 3PMSF, które otrzymały także najwyższą w swojej klasie ocenę „A” pod względem sterowności na mokrej nawierzchni. Uznany, niezależny instytut badawczy TÜV SÜD potwierdził, że opony Duravis R002 najlepiej w swojej klasie zachowują się podczas jazdy na mokrej nawierzchni.

Badania TÜV SÜD porównywały parametry Bridgestone Duravis R002 do modeli Hybrid HS3/HD3 Continental, Kmax S/D Gen-2 marki Goodyear i X MultiWay 3D XZE/XDE Michelin. Opona Bridgestone osiągnęła wyniki lepsze od konkurencji zarówno pod względem przyczepności bocznej na mokrej nawierzchni (przy średnim przyspieszeniu bocznym na mokrym torze 3,18 m/s2), jak i drogi hamowania na mokrej nawierzchni, która wyniosła zaledwie 24,9 metra. Parametry te przekładają się także na większe bezpieczeństwo użytkowników drogi podczas deszczu.

Dla maksymalnej wydajności

Rosnący popyt w branży transportowej oznacza, że dziś bardziej niż kiedykolwiek właściciele i managerowie flot samochodowych muszą skupić się na zwiększaniu wydajności i obniżaniu kosztów operacyjnych. W porównaniu do poprzednich modeli nowe opony Duravis R002 od Bridgestone gwarantują o 45 procent dłuższy okres żywotności i o 15 procent niższy koszt przejechania 1 kilometra. To dowód na to, że nowe opony stworzono z myślą o obniżeniu kosztów operacyjnych flot pojazdów. Duravis R002 gwarantuje także optymalne spalanie przy kombinacji opon B-C-B na osi skrętnej, napędowej i naczepy. Opona Bridgestone Duravis R002 jest dostępna w 15 rozmiarach i zastępuje dotychczasowe produkty dostępne w segmencie opon uniwersalnych Bridgestone, co upraszcza wybór odpowiedniego modelu. Nowe opony opracowano i wyprodukowano w Europie. To połączenie innowacyjnego wzoru bieżnika i mieszanki oraz wynik wprowadzenia ulepszonego procesu produkcji.

Komentując wyniki testów Steven De Bock, wiceprezes oddziału ds. produktów do pojazdów użytkowych, Bridgestone EMIA, powiedział:  - Model Duravis R002 opracowano z myślą o wyzwaniach, z jakimi mierzą się współczesne floty samochodowe. Osoby zarządzające flotą będą zawsze kierować się kryterium kosztów i względami środowiskowymi, dlatego z dumą mogę powiedzieć, że nasze opony odpowiadają właśnie na problemy w tych obszarach. Jednak priorytetem nieustannie jest bezpieczeństwo, szczególnie w trudnych warunkach drogowych. Testy opony Duravis R002 przeprowadzone przez TÜV SÜD potwierdzają, że ten model gwarantuje najlepsze w swojej klasie parametry na mokrej nawierzchni. To niezwykłe wyróżnienie dla opony, którą zaprojektowaliśmy, aby pomagać flotom samochodowym obniżać koszty operacyjne, gwarantując przy tym bezpieczeństwo w każdych warunkach.

W przypadku pytań związanych z produktem zachęcamy do kontaktu z Łukaszem Kędziorem, Starszym Specjalistą ds. Grupy Produktów – mail: lkedzio1@intercars.eu, tel. +48 506 755 907.

Podobne artykuły

Historia i rodzaje retardera hydraulicznego

Historia i rodzaje retardera hydraulicznego

Większa wygoda, zmniejszone zużycie

Większa wygoda, zmniejszone zużycie

Reflektor główny EGV1

Reflektor główny EGV1

Ekonomiczna lampa robocza CRK2 w wersji z homologacją cofania

Ekonomiczna lampa robocza CRK2 w wersji z homologacją cofania