Data publikacji: 2020-04-28
, autor: Jacek Żytnicki 

Części do silników Caterpillar

Firma IPD została założona w 1955 roku i od samego początku działalności zajmuje się produkcją części zamiennych do silników Caterpillar.

IPD_InterCars.jpg

W ofercie firmy IPD znaleźć można większość podzespołów potrzebnych do remontu silnika, takich jak tłoki, cylindry, uszczelki, pierścienie, panewki, tulejki, sworznie, wszystkie części do remontów głowic, a także zestawy naprawcze pomp wody, elementy układu paliwowego itd.

Główna siedziba firmy znajduje się w Kalifornii w Stanach Zjednoczonych, natomiast magazyn obsługujący klientów z Europy, Rosji oraz Bliskiego Wschodu zlokalizowany jest w Danii. Głównymi klientami IPD są największe firmy sprzedające części oraz duże warsztaty na całym świecie. Największe rynki zbytu to Stany Zjednoczone, Bliski Wschód, Australia, RPA oraz oczywiście Europa, gdzie świadomość klientów jest na tyle wysoka, że zależy im na częściach najwyższej jakości, a co za tym idzie maksymalnego skrócenia czasu przestoju maszyny, zmniejszającego tym samym koszt pracy na roboczogodzinę.

Części oferowane przez IPD nie są jedynie zamiennikami oryginałów lecz często w wyniku współpracy z największymi kontrahentami są modernizowane oraz ulepszane względem oryginałów (zestawy tłok/cylinder, panewki, zestawy uszczelek). Firma IPD posiada własne opatentowane procesy produkcji tłoków, które zapewniają unikatową jakość oraz pełną satysfakcję klienta. Jest to szczególnie ważne w przypadku silników nowszej generacji, wykorzystujących stalowe tłoki, zarówno te jednoczęściowe, dwuczęściowe, jak i spawane ciernie.

IPD posiada certyfikat ISO, przyznany przez jedną z najbardziej restrykcyjnych firm tj. Lloyds, zarówno na dystrybucję, jak i projektowanie oraz produkcję części do silników. Głównymi atutami firmy są części do dużych silników przemysłowych Diesla oraz gazowych (o zapłonie iskrowym), jak i tych relatywnie nowych np. serii C (CAT).

Oferta obejmuje części Caterpillar i podzespoły do koparko-ładowarek, koparek kołowych, koparek gąsienicowych, ładowarek, spycharek, silników morskich, agregatów prądotwórczych i hydrauliki siłowej. Rozwój parku maszynowego wymaga dbania o najwyższą sprawność posiadanych urządzeń, a dzięki doskonale serwisowanym i stale gotowym do pracy maszynom, firma może utrzymywać ciągłość i dochodowość.

Przykładowe indeksy w Katalogu Online:

1646560-IPD – Piston CATERPILLAR 3300 SERIES

2W1709-IPD – Piston rings CATERPILLAR 3300 SERIES

1512939-IPD – Crankshaft bearing CATERPILLAR C9