Data publikacji: 2020-12-16
, autor: Jacek Żytnicki 

S-TR okiem badania w laboratorium Intermeko

S-TR to marka specjalizująca się w produkcji elementów układu kierowniczego. Produkty tej firmy  nabyć można w sieci sprzedaży Inter Cars. Podobnie jak pozostały asortyment dostępny w ofercie dystrybutora, przed wejściem na rynek musiał on przejść restrykcyjne badania w laboratorium Intermeko. Co one wykazały?

S-TR_badania Intermeko (3).jpg
S-TR_badania Intermeko (7).jpg
S-TR_badania Intermeko (6).jpg
S-TR_badania Intermeko (5).jpg
S-TR_badania Intermeko (4).jpg
S-TR_badania Intermeko (2).jpg
S-TR_badania Intermeko (1).jpg

Szereg przeprowadzonych badań udowodnił, że S-TR to produkty wykonane z wysokiej jakości komponentów, idealnie sprawdzające się w pracy w każdych warunkach. Co ważne dla klienta, poza jakością, kluczowe znaczenie ma ich szeroka dostępność w ofercie sprzedaży Inter Cars. Produkty S-TR dostarczane są niemal z godziny na godzinę.

Przeprowadzone w niezależnym laboratorium Intermeko Europe badania, opierały się o normy i wymagania instytutów motoryzacyjnych oraz wieloletnie własne doświadczenie. Rodzaj testów miał na celu sprawdzenie takich cech produktu, które w największym stopniu przekładają się na bezpieczeństwo użytkowania, a dopiero w kolejnych krokach na trwałość i komfort użytkowania.

Dlatego też procedura badawcza w pierwszej kolejności sprawdzała kryterium montowalności części, poprzez wykonanie pomiarów geometrycznych. Dopiero po spełnieniu tego wymagania można było przystąpić do dalszych etapów, którymi były: badania wytrzymałości elementów, twardości, struktury metalograficznej oraz składu chemicznego materiału.

Każde z nich dało określone wyniki, które połączone w całość, pozwoliły uzyskać kompleksową ocenę badanego produktu. Wytrzymałość na zadane obciążenie pokazała, jak sprawdzana część zachowuje się po przyłożeniu określonej siły i jaką maksymalną wartość obciążenia jest w stanie wytrzymać. Twardość i struktura potwierdziły z kolei, jakich materiałów użyto do wyprodukowania elementów oraz jakie procesy technologiczne przeprowadzono w celu modyfikacji właściwości tego produktu.

Niezależne badania wykazały, że produkty S-TR spełniają restrykcyjne normy, którym poddane zostały w laboratorium Intermeko Europe.

W Inter Cars produkty S-TR przeznaczone dla rolnictwa oraz maszyn budowlanych dostępne są w bardzo szerokiej ofercie. W asortymencie znajdują się m.in. końcówki drążków kierowniczych oraz połączenia osiowe, ale także kompletne drążki kierownicze dla najbardziej wymagających pojazdów pracujących w najtrudniejszych warunkach, np. koparek. W sumie w ofercie dystrybutora znajduje się blisko 300 indeksów, które na obecną chwilę zaspokajają zapotrzebowanie rynku.

Podobne artykuły

Części zamienne do silników Caterpillar

Części zamienne do silników Caterpillar

Inter Cars wśród 500 największych firm Europy Środkowo-Wschodniej

Inter Cars wśród 500 największych firm Europy Środkowo-Wschodniej

Battery Point - dołącz do programu i korzystaj z dobrych praktyk

Battery Point - dołącz do programu i korzystaj z dobrych praktyk

Maciej Oleksowicz z nowym pakietem akcji Inter Cars

Maciej Oleksowicz z nowym pakietem akcji Inter Cars