Data publikacji: 2019-01-21

Razem silni w Europie!

- To co jest dzisiaj, tworzyło się wczoraj, a to, co będzie jutro, tworzy się dziś – tymi słowami Radosława Grześkowiaka z jubileuszowej gali Q-Service Truck najlepiej podsumować można 20 lat działania największej sieci niezależnych warsztatów samochodów ciężarowych w Polsce i jednego z liderów branży w Europie. Na spotkaniu w Arłamowie dużą część jubileuszu poświęcono zarówno wspaniałej historii sieci, jak i przyszłości całej branży ciężarowej w Polsce i na świecie.

_95I2851.jpg
_95I1867.jpg
_95I2615.jpg
_95I2918.jpg
_95I3398.jpg
_95I2950.jpg
_95I2905(1).jpg
_95I2781(1).jpg
_95I2746.jpg
_95I2848.jpg
_95I2858.jpg
_95I2361.jpg
_95I2663.jpg
_95I3033.jpg
_95I2669.jpg
_95I2990.jpg
_95I2062.jpg
_95I2685(1).jpg
_95I2831.jpg

Sieciowe spotkanie w Arłamowie rozpoczęło się w piątek 11 stycznia od części konferencyjnej, na której przedstawiona została historia sieci – jej rozwój na przestrzeni dwóch dekad, wymogi autoryzacyjne, które musiały spełnić warsztaty dawniej wstępujące w szeregi Q-Service Truck, i te, które muszą spełnić nowi członkowie, aspirujący do tego zacnego grona profesjonalistów.

Oddzielna część poświęcona była szkoleniom, które Inter Cars od 20 lat przeprowadza dla warsztatów nie tylko  zrzeszonych w sieci, kolejna wyjazdom integracyjnym i umowom bonusowym. Następny panel ukierunkowany był na nowoczesne kanały komunikacji, które Inter Cars wykorzystuje w relacjach z mediami branżowymi oraz z samymi klientami, a także wsparciu PR-owemu, które z okazji 20-lecia istnienia sieci firma proponuje wszystkim jej członkom. W drugiej części piątkowej konferencji omówiony został raport motoryzacyjny w odniesieniu do warsztatów z rynku ciężarowego oraz zagadnienia związane z rozwojem floty. Na ostatnim panelu kompleksowo omówione zostały z kolei tematy bezpośrednio odnoszące się do szkoleń oferowanych serwisom Q-Service Truck przez Dział Szkoleń Inter Cars.

Także w sobotę nie mogło zabraknąć miejsca na zdobycie nowej wiedzy i poszerzenie swoich kompetencji. Zadbali o to prowadzący, przygotowujący wystąpienie o przyszłości rynku ciężarowego. Starali się oni odpowiedzieć na pytania, dokąd zmierza branża, z jakimi przeszkodami będzie musiała się zmierzyć i jak może wyglądać jej technologiczny rozwój na przestrzeni kilku najbliższych lat. Kolejnym wystąpieniem była prelekcja Marcina Rendudy, mówcy, konsultanta i trenera motywującego, który zaprezentował zebranym gościom pięć lekcji na 2019 rok, traktujących o wykorzystywaniu nowych technologii w biznesie.

Wiedza to jeden aspekt sieciowego spotkania, drugi to integracja członków Q-Service Truck, którzy mogli spędzić ze sobą dwa wspaniałe wieczory oraz wspólnie bawić się w podczas sobotnich gier. Piątkowy wieczór zarezerwowany został na zabawę w położonej tuż przy stoku narciarskim karczmie, w sobotę z kolei odbyły się gry integracyjne, podczas których kilkuosobowe zespoły miały za zadanie złożyć dziesięć rowerów, które wieczorem – podczas gali – uroczyście przekazane zostały podopiecznym placówki opiekuńczo-wychowawczej „Nasz Dom” w Przemyślu. W imieniu dzieci nagrody odebrała dyrektorka ośrodka, Agnieszka Ustrzycka.

To właśnie uroczysta gala była kulminacyjnym momentem całego spotkania w Arłamowie. Rozpoczęła się ona uroczystą kolacją, po której zaprezentowany został film wspomnieniowy ukazujący na archiwalnych zdjęciach 20 lat działania sieci Q-Service Truck. Tuż po jego emisji Radosław Grześkowiak, Prezes Zarządu Inter Cars Marketing Services oraz Sławomir Rybarczyk, Prezes Zarządu Q-Service Truck, uroczyście rozpoczęli galę.  

- „Razem tworzymy silną całość”. To motto, które najlepiej obrazuje to, co udało nam się zbudować wspólnie z Państwem w ciągu 20 lat – powiedział Radosław Grześkowiak – Q-Service Truck to projekt unikalny w skali europejskiej, który jest naszym wspólnym olbrzymim sukcesem - wszystkich Państwa i Inter Cars. Jest to też gwarancją tego, że w silnej wspólnocie bez obaw możemy podążać się w przyszłość.

- To co jest dzisiaj, tworzyło się wczoraj, a to, co będzie jutro, tworzy się dziś – mówił Radosław Grześkowiak, zapraszając na scenę przedstawicieli czterech warsztatów, którzy dwie dekady temu zakładali sieć Q-Service Truck. Bolesław Rafałko z firmy ALBOR, Ryszard Niewiadomski z Motir-ABS, Paweł Ciok z NSC Truck oraz Kazimierz Orłowski odebrali z rąk przedstawicieli Inter Cars pamiątkowe statuetki, wspominali swoje pierwsze spotkanie na Targach Motoryzacyjnych w Poznaniu w 1999 roku, pierwsze sieciowe integracje i wspólne wyjazdy. Były akcenty humorystyczne, poważne, ale i podniosłe, kiedy to wspominano Kazimierza Neymana, zmarłego w 2013 roku promotora Q-Service Truck, który od samego początku powstania sieci dążył do jej integracji, jak największej konsolidacji i rozwoju.

- Rozwój Q-Service Truck to zasługa nie tylko grupy założycielskiej, choć oczywiście miała ona na to niebagatelny wpływ. Pamiętajmy jednak, że także struktury Inter Cars dołożyły wielu starań i dały mnóstwo wsparcia, żeby sieć rozwijała się w tak dynamicznym tempie – powiedział Sławomir Rybarczyk, po czym zaprosił na scenę dwie osoby, które na przestrzeni lat walnie przyczyniły się do rozwoju i promocji Q-Service Truck: pierwszego regionalnego menadżera i koordynatora QST, Mariusza Kozubka, a także Sylwię Wysocką, aktualnego Koordynatora Q-Service Truck. Oboje otrzymali od organizatorów pamiątkowe statuetki.

Kolejna część gali to prezentacja zagranicznych warsztatów zrzeszonych w Q-Service Truck i plany dalszej ekspansji na europejską skalę. Obecnie sieć działa w siedmiu krajach na Starym Kontynencie. Najwięcej warsztatów ma oczywiście w Polsce – 76, kolejne państwa na tej liście to: Rumunia (31), Czechy (18), Węgry (17), Litwa (15), Słowacja (9) i Ukraina (4). Na tegorocznej gali w poczet nowych członków sieci włączone zostały dwa warsztaty z Ukrainy i jeden z Litwy. W sumie wszystkich warsztatów zrzeszonych w sieci jest już 170, a tych zagranicznych blisko 100.

Zgodnie z tradycją w Arłamowie przyznano także tytuły Ambasadorów Q-Service Truck, które obowiązywały będą przez dwa kolejne lata – na rok 2019 i 2020. Podczas tegorocznej gali prestiżowe statuetki otrzymali: AR-TIR Jolanta Kęćko za największą wartość zakupów, Jakub Bogusz za inwestycję w serwis, Przedsiębiorstwo Usługowo-Handlowe Automax Tomasz Skorupski za wysoki standard świadczonych usług, ALBOR Bolesław Rafałko za lata współpracy i zaangażowanie w życie sieci oraz Galaauto – warsztat otrzymał statuetkę Gazeli Sieci Q-Service Truck. Jeden z nowych ambasadorów, Bolesław Rafałko, tuż po otrzymaniu wyróżnienia mówił: - Otrzymanie tytułu Ambasadora jest dla mnie ogromnym zaskoczeniem, bo choć byłem jednym z założycieli sieci i na początku wykonałem wspólnie z kolegami bardzo dużo pracy społecznej, nie spodziewałem się otrzymania tej nagrody. Jednocześnie ciesząc się z niej, mam świadomość, że ten tytuł zobowiązuje mnie do przekazania swojej wiedzy młodszym kolegom z branży.

Jubileuszowa gala to jednak nie tylko celebracja dotychczasowych sukcesów, ale też wyróżnienie nowych członków sieci, którzy od tego roku zasilą jej szeregi. W gronie warsztatów, które swoje nominacje odebrały w Arłamowie znalazły się: PHU Prymus Pawła Połecia z Młodzieszyna, TTS Group Rafała Droba z Tychów, Monster Truck Service Tomasza Torby z Podchruścić oraz Mazur Truck-Serwis Pawła i Karola Mazurów z Krzysztoforzyc. Ostatni z nich podczas gali mówił: - O naszym dołączeniu do sieci zadecydowała możliwość rozwoju warsztatu, fakt, że stając się członkami QST jesteśmy bardziej rozpoznawalni na rynku oraz to, że zyskują na tym przede wszystkim nasi klienci. W struktury sieci oficjalnie przyjęty zostały także Technoparts z Ukrainy oraz litewski UAB „ARV Service”.

Po części oficjalnej na scenie pojawiły się energetyczne dziewczyny z formacji Electric Girls, które porwały publiczność do tańca. Dobra zabawa i niezwykle przyjemna atmosfera obecne były w Arłamowie przez cały wieczór, a jeszcze długo po północy goście Inter Cars i Q-Service Truck integrowali się we wspólnym gronie.

Członkowie sieci Q-Service Truck po raz kolejny udowodnili, że wspólnie tworzą silną organizację, traktując się na zasadach partnerskich, a wręcz przyjacielskich.

Podobne artykuły

Prowadź warsztat EKOlogicznie, czyli nie zostawiaj nic przypadkowi!

Prowadź warsztat EKOlogicznie, czyli nie zostawiaj nic przypadkowi!

Akcesoria dla złotej rączki

Akcesoria dla złotej rączki

Jak zarządzać warsztatem w kryzysie pandemii - Bezpłatny webinar dla warsztatów.

Jak zarządzać warsztatem w kryzysie pandemii - Bezpłatny webinar dla warsztatów.

Księgowość elektroniczna w czasie epidemii?

Księgowość elektroniczna w czasie epidemii?