Data publikacji: 2019-06-13

Q-Service Truck Sp. z o.o. jedynym dystrybutorem Ford Trucks w Polsce

Ford Trucks ogłosił strategiczne partnerstwo z Q-Service Truck Sp. z o.o. – jedynym dystrybutorem marki w Polsce.

FordTrucks (1).jpg
FordTrucks (5).jpg
FordTrucks (7).jpg
FordTrucks (6).jpg
FordTrucks (8).jpg
FordTrucks (4).jpg
FordTrucks (2).jpg
FordTrucks (9).jpg
FordTrucks (3).jpg

Na mocy zawartego porozumienia Q-Service Truck Sp. z o.o. został jedynym importerem pojazdów Ford Trucks w naszym kraju. Firma zajmuje się również dystrybucją części zamiennych oraz sprzedażą używanych ciężarówek. Docelowo sieć dilerska Ford Trucks Polska obejmie dziesięć oddziałów zajmujących się sprzedażą i serwisem pojazdów, a finalnie kolejnych dziesięć otrzyma autoryzację do napraw pojazdów.

Wspólne partnerstwo Ford Trucks i Q-Service Truck Sp. z o.o. podpisane zostało 13 czerwca 2019 roku w Hilton Warsaw Hotel and Convention Centre w Warszawie. W wydarzeniu tym udział wzięli Prezes Zarządu Inter Cars i Prokurent Q-Service Truck Sp. z o.o. Maciej Oleksowicz, Prezes Zarządu Q-Service Truck Sp. z o.o. Sławomir Rybarczyk oraz przedstawiciele Ford Trucks: Serhan Turfan, Ford Trucks Vice President i Emrah Duman, Director of International Markets.

- Podpisanie umowy dystrybucyjnej z Ford Trucks jest wydarzeniem niecodziennym i to chyba nie tylko dla nas. Po wielu latach panowania siedmiu marek producentów pojazdów ciężarowych o DMC powyżej 16 ton, na czwartym pod względem wielkości rynku w Europie, pojawił się nowy gracz. Dotychczasowe kompetencje zbudowane w obrębie działalności spółki Q-Service Truck, jakimi są sieć ponad 70 niezależnych warsztatów, oraz funkcjonujący już model dystrybucji części,  pozwolą w bardzo szybkim tempie na zbudowanie sprawnej struktury sprzedaży pojazdów marki Ford Trucks na terenie kraju. Taka współpraca świetnie wpisuje się w kierunek rozwoju działalności Grupy Kapitałowej Inter Cars, gdzie poprzez różne segmenty naszej działalności, tworzymy kompleksowy model obsługi  klientów, oferując dostęp do gotowych produktów jakimi są pojazdy, części zamienne i usługi napraw. Jestem  przekonany, że pojazdy Ford Trucks, w tym flagowy ciągnik F-MAX, poprzez swoje unikalne cechy użytkowe,  pozwoli naszym krajowym przewoźnikom na utrzymanie konkurencyjnego poziomu usług transportowych – mówi Sławomir Rybarczyk, Prezes Q-Service Truck.

- Od pierwszego kontaktu z Q-Service Truck wiedzieliśmy, że mamy wspólną wizję i zbieżne DNA biznesowe, które pozwoli nam być dobrymi partnerami – mówi Emrah Duman, Dyrektor ds. Rozwoju Rynków Międzynarodowych w Ford Trucks – Współpraca ta zapewni nam najlepszą możliwą dystrybucję na terenie Polski, a także zagwarantuje szybki rozwój sprzedaży części oraz rozbudowę sieci posprzedażowej. Wspólnie z Q-Service Truck zapewnimy najwyższy poziom obsługi klienta, dostęp do serwisów oraz konkurencyjne rozwiązania dedykowane sprzedaży. Jesteśmy zadowoleni z partnerstwa z Q-Service Truck i wierzymy, że razem zmienimy rynek pojazdów ciężarowych.

Ford Trucks to jeden z największych producentów samochodów ciężarowych na świecie. Firma produkuje całą gamę pojazdów - w tym ciągniki siodłowe, ciężarówki budowlane oraz pojazdy specjalistyczne. Sprawdzone rozwiązania w zakresie jakości, trwałości i wydajności to postawa międzynarodowej strategii firmy, konsekwentnie wdrażanej w życie od ponad pół wieku. Ford Trucks działa obecnie w całej Europie Środkowo-Wschodniej, na Bliskim Wschodzie, w Afryce i w Rosji, konsekwentnie rozwijając działalność na trzech kontynentach. Firma posiada już zbudowaną sieć obsługi posprzedażnej w Europie Zachodniej, a w chwili obecnej prowadzi negocjacje z dilerami na terenie Włoch, Portugalii i Hiszpanii. Od czerwca do tego strategicznego partnerstwa dołączyła również Polska z siecią dystrybucji Q-Service Truck.

Q-Service Truck Sp. z o.o. to należąca do grupy Inter Cars SA firma będąca autoryzowanym przedstawicielem ZF Friedrichshafen AG w zakresie napraw  skrzyń biegów. To również autoryzowany diler specjalizujący się w sprzedaży samochodów osobowych i ciężarowych marki Isuzu. Od połowy czerwca portfolio firmy powiększyło się o dystrybucję pojazdów ciężarowych Ford Trucks. Firma Q-Service Truck Sp. z o.o., podpisując umowę importerską, została jedynym importerem tej marki w Polsce. Tym samym wybrane warsztaty zrzeszone w sieci Q-Service Truck zyskają możliwość autoryzacji marki Ford Trucks i serwisowania wszystkich modeli  tegoż producenta.

Podobne artykuły

Szósty darmowy webinar od Inter Cars

Szósty darmowy webinar od Inter Cars

Inter Cars dołącza do akcji "WomanUpdate"

Inter Cars dołącza do akcji "WomanUpdate"

Inter Cars w czołówce dziesięciu największych polskich firm rodzinnych

Inter Cars w czołówce dziesięciu największych polskich firm rodzinnych

Sieci serwisowe jako element rozwoju biznesowego – podsumowanie szóstego webinaru od Inter Cars

Sieci serwisowe jako element rozwoju biznesowego – podsumowanie szóstego webinaru od Inter Cars