Data publikacji: 2018-09-12

Nowość w ofercie szkoleniowej dla firm transportowych

Już we wrześniu bieżącego roku w ofercie Inter Cars pojawi się zupełnie nowe szkolenie: „Dobra reputacja i zmiany w ustawie o transporcie drogowym”. Będzie to bardzo ciekawa i wręcz obowiązkowa propozycja dla wszystkich firm transportowych.

Szkolenia transport.jpg

Z dniem 1 czerwca 2018 roku zmieniła się Ustawa o transporcie drogowym. Tym samym w życie weszło szereg nowych regulacji prawnych. Dlatego już dziś wiele firm transportowych samodzielnie próbuje szukać informacji lub wykładni nowego prawa. Temat jest trudny i niezwykle poważny, bowiem ma decydujący wpływ na działalność każdej firmy transportowej, bez względu na jej wielkość czy liczbę zatrudnianych pracowników.

Szkolenie „Dobra reputacja i zmiany w ustawie o transporcie drogowym” z pewnością pomoże odnaleźć się w gąszczu zawiłych przepisów, interpretacji i stosowanych praktyk w transporcie. Jest ono dedykowane dla właścicieli firm, dyspozytorów i osób zajmujących się logistyką oraz dla zawodowych kierowców. Podczas szkolenia poszczególne zagadnienia omawiane będą nie tylko z punktu widzenia obowiązującego prawa, ale przede wszystkim przedstawione zostaną aspekty praktyczne poparte wieloma przykładami z Polski i z zagranicy. Dodatkowym atutem szkolenia będzie możliwość zadawania przez uczestników pytań na wszelkie problemy związane z powyższą tematyką.

Szkolenie będzie trwało trzy godziny. Jego cena wynosi 100 zł netto od osoby, a każdy uczestnik otrzyma certyfikat potwierdzający uczestnictwo w szkoleniu.


Najbliższe terminy i lokalizacje szkoleń „Dobra reputacja i zmiany w ustawie o transporcie drogowym”:

13 września, Katowice

20 września, Mińsk Mazowiecki

21 września, Kraków

28 września, Szczecin

12 października, Poznań

19 października, Częstochowa

9 listopada, Gorzów Wielkopolski

23 listopada, Łomża


Szczegółowy zakres materiału tematycznego:

- Kontrole odpoczynków tygodniowych regularnych za granicą;

- Krajowy Rejestr Elektroniczny Przedsiębiorców Transportu Drogowego;

- Zmiany ustawy u transporcie drogowym z 1.06.2018 roku;

- Normy prowadzenia, obowiązkowe odpoczynki i sankcje;

- Dokumentacja;

- Wykresówki – tachograf analogowy;

- Tachograf cyfrowy – obsługa;

- Kontrole służb;

- Kontrole ITD w firmie;

- Ważenie pojazdów w ruchu drogowym;

- Wyrok Trybunału Sprawiedliwości UE z dnia 20 grudnia 2017 roku.


Szczegółowe informacje na temat terminów szkolenia można uzyskać na stronie internetowej oraz w oddziałach Inter Cars w całym kraju.