Data publikacji: 2018-09-11

Nowa marka z wieloletnią tradycją

Danblock to najwyższej jakości klocki hamulcowe do samochodów ciężarowych, dostępne na polskim rynku od 2017 roku wyłącznie w ramach oferty Inter Cars.

Danblock.jpg

Marka Danblock została wprowadzona na rynek przez duńskiego potentata motoryzacyjnego, Roulunds Braking, firmę z imponującą tradycją, powstałą w 1736 roku w Danii. Produkcję materiałów ciernych, w tym produktów sygnowanych marką Danblock, rozpoczęto zaraz po zakończeniu pierwszej wojny światowej, w 1926 roku.

Obecnie Roulunds Braking to jeden z największych globalnych producentów wysokiej jakości materiałów ciernych dla rynku motoryzacyjnego, zaopatrujący klientów na całym świecie. Produkty Roulunds Braking trafiają zarówno na pierwszy montaż, jak i na rynek aftermarket, niezmiennie prezentując najwyższej jakości skandynawską myśl techniczną oraz lata doświadczenia na rynku motoryzacyjnym.

Oferta produktowa wzbogacona o tarcze hamulcowe

Do tej pory oferta Danblocka na polski rynek obejmowała przede wszystkim klocki hamulcowe. Co wyróżniało je na tle konkurencji, to zastosowanie w nich technologii wire mesh w płytce nośnej zapewniające m.in. wysoką wytrzymałość na ścinanie materiału od płytki (dwukrotnie przewyższającą normę R90 – 400 vs. 250 N/cm2), dużą adhezję materiału do powierzchni płytki, lepsze połączenie materiału ciernego z płytką nośną zapobiegające powstawaniu korozji wewnętrznej oraz zastosowanie trwałego pokrycia płytki metalowej chroniące przed korozją. W 2018 portfolio marki Danblock zostało wzbogacone o tarcze hamulcowe, które z kolei wyróżniają się specjalną powłoką GeoMet.

GEOMET:

*** to powłoka antykorozyjna;

*** ułatwia wymianę tarczy poprzez zminimalizowanie występowania korozji;

*** jest stosowany w produktach pierwszego montażu (OE).

Pełna oferta produktów Danblock dostępna jest w formie katalogu internetowego na stronie internetowej oraz w katalogu Inter Cars.

Przykładowe indeksy w Katalogu Online:

540321DB – Tarcza hamulcowa przód L/P (438mmx45mm);

540333DB – Tarcza hamulcowa przód L/P (440mmx44,4mm);

540379DB – Tarcza hamulcowa tył L/P (430mmx45mm);

540336DB – Tarcza hamulcowa przód L/P (410mmx45mm);

540213DB – Tarcza hamulcowa przód L/P (330mmx34mm).