Data publikacji: 2017-04-13

Kolejna nowość w Feber

Feber nie daje o sobie zapomnieć. Po prezentowanej całkiem niedawno wewnętrznej klapie hydraulicznej prezentuje następne rozwiązanie – naczepę do przewozu złomu wykonaną ze stali Hardox na ramie aluminiowej.

Oferowane przez firmę Feber złomiarki NW 50 D/ST (9625x2420x2100 mm) i NW 55 D/ST (9625x2420x2300 mm) z ramą aluminiową to idealne połączenie wytrzymałości i niskiej wagi.

Skrzynia pojazdu wykonana jest standardowo ze stali Hardox 450, posiada ściany boczne o grubości 3 mm (górne obrzeże)/4mm (dolna część), spawane laserowo. Rozwiązanie to zwiększa wytrzymałość i sztywność skrzyni. Naczepa wyposażona jest również w markowe podzespoły: osie Jost Weightmaster 22,5", układ elektryczny Hella, pneumatyczny Wabco, 7 aluminiowych felg Alcoa durabright oraz opony Fulda Ecoton.

Nowością jest jednak zastosowanie przy takiej konfiguracji aluminiowej ramy, która pozwala znacznie obniżyć wagę pojazdu, zwiększając jego ładowność i odporność na korozję. Klienci decydujący się na dostępny w Feber tzw. „pakiet aluminiowy” (aluminiowe nogi podporowe, 6 aluminiowych felgi i ramę aluminiową) mogą zaoszczędzić nawet do 500 kg na każdym transporcie. Koszt takiej inwestycji zwróci się po około roku eksploatacji naczepy.

Atutem produktu jest bezawaryjność, jakość wykonania i pełne dostosowanie pod oczekiwania zamawiających. Lekka i zwarta konstrukcja wykonana z najlepszych komponentów dostępnych na rynku plasuje ten produkt jako jeden z najlżejszych w swojej klasie. Wpływające zamówienia na kolejne produkty potwierdzają, że klienci otrzymują w pełni funkcjonalny pojazd, przygotowany pod specyficzne, a zarazem wymagające warunki przemysłu ciężkiego, jakim jest recykling stali.