Data publikacji: 2019-10-04

Klienci Inter Cars okiełznali motoryzacyjne potwory

Na przełomie września i października ekskluzywny Pałac Wojanów na trzy tygodnie zmienił się w bazę wypadową Inter Cars Supercar Club. Właśnie w tym miejscu nocowali wszyscy uczestnicy akcji, zorganizowanej wspólnie z partnerami Inter Cars. Stąd też wyjeżdżali najbardziej pożądanymi i ekskluzywnymi samochodami świata na liczące 400 kilometrów pętle, zlokalizowane w pięknej, górskiej scenerii Sudetów.

Supercar Club_Inter Cars (10).jpg
Supercar Club_Inter Cars (22).jpg
Supercar Club_Inter Cars (20).jpg
Supercar Club_Inter Cars (19).jpg
Supercar Club_Inter Cars (18).jpg
Supercar Club_Inter Cars (17).jpg
Supercar Club_Inter Cars (16).jpg
Supercar Club_Inter Cars (15).jpg
Supercar Club_Inter Cars (14).jpg
Supercar Club_Inter Cars (13).jpg
Supercar Club_Inter Cars (12).jpg
Supercar Club_Inter Cars (11).jpg
Supercar Club_Inter Cars (9).jpg
Supercar Club_Inter Cars (8).jpg
Supercar Club_Inter Cars (7).jpg
Supercar Club_Inter Cars (6).jpg
Supercar Club_Inter Cars (5).jpg
Supercar Club_Inter Cars (4).jpg
Supercar Club_Inter Cars (3).jpg
Supercar Club_Inter Cars (2).jpg
Supercar Club_Inter Cars (1).jpg

Pierwsze wydarzenie spod znaku Inter Cars Supercar Club odbyło się w dniach 23-24 września, a jego partnerem była firma Goodyear. W dwudniowym evencie udział wzięli klienci Inter Cars, którzy w specjalnej akcji promocyjnej przez ponad pół roku walczyli o wyjazd do Wojanowa. Ich trud i zaangażowanie zostały nagrodzone, na miejscu czekały bowiem na nich niezwykle atrakcyjne nagrody – flota najpiękniejszych aut na świecie.

- Event z supercarami to dla mnie niezwykłe doświadczenie. Dwa dni za kierownicą tych pięknych aut, możliwość jazdy ciekawymi trasami z całą masą wspaniałych widoków to coś, o czym będę pamiętał bardzo długo. Nie będzie przesadą, jeśli powiem, że to spełnienie jednego z moich motoryzacyjnych marzeń – mówił bezpośrednio po wyjściu z Bentleya Continental GT New jeden z uczestników wydarzenia.

W otwierającym całą serię spotkań wydarzeniu uczestników w Wojanowie powitał m.in. Marek Szarpak, Dyrektor Rynku Koło i Akumulator w Inter Cars: - Konkurs  Inter Cars Supercar Club został ogłoszony w  na początku tego roku. Przez wiele miesięcy ścigaliście się w rankingu, aby zająć w nim jak najwyższe miejsce i móc tu z być z nami. Dziękujemy Wam za udział w akcji i Wasze zaangażowanie. Mamy nadzieję, że nagroda, którą wywalczyliście, spełni Wasze oczekiwania. Zapewniam Was, że jazda jest bezpieczna, a wrażenia z niej niesamowite.

Słowa te potwierdzali wszyscy uczestnicy wydarzenia. Ci, którzy mieli przyjemność jechać Lamborghini Huracan LP 610-4, tuż po wyjściu z samochodu mówili: - To coś fantastycznego! Szybkie zakręty, duże przeciążenia i niezwykła dynamika sprawiały, że serce biło mocniej, a na ustach pojawiał się uśmiech. Momentami mogliśmy poczuć się jakbyśmy byli w samym środku gry komputerowej. Było wspaniale, zresztą cały event zorganizowany został znakomicie i był niezwykłą nagrodą, zwłaszcza dla kogoś, kto jest miłośnikiem motoryzacji.

Różnorodność tras, którymi podróżowali uczestnicy, prowadząc auta z floty Supercar Club, była niezwykle duża. Całość skomponowana została tak, aby jak najpełniej wpisywać się w filozofię Gran Tourismo, były więc zarówno długie odcinki prostych, podczas których można było poczuć choć część możliwości drzemiących pod maską, jak i sekwencje najeżone zakrętami. Ogólne założenie organizatorów było takie, aby kierowcy poczuli jak największą radość płynącą z udziału w wydarzeniu – mogli cieszyć się jazdą, podziwiać widoki, doskonalić swoją technikę jazdy, ale przede wszystkim poczuć frajdę obcowania z technologią niezwykłych samochodów. Poszczególne sekwencje zaplanowane zostały w zróżnicowanym tempie, by poczuć moc supercarów, i radość płynącą z jazdy oraz możliwości podziwiania pięknych sudeckich widoków.

Pętle, po których jeździli uczestnicy Inter Cars Supercar Club zlokalizowane zostały na południu Polski. Podczas dwóch dni jazdy zmierzyli się oni z trasami w okolicach Świeradowa, Szklarskiej Poręby i Jakuszyc, podziwiali też piękne kręte drogi w Karkonoskim Parku Narodowym, Rudawskim Parku Krajobrazowym czy Parku Krajobrazowym Doliny Bobru. Bazą wypadową całego przedsięwzięcia był z kolei malowniczo położony, elegancki Pałac Wojanów.

Część samochodów, którymi jeździli uczestnicy wydarzenia, wyposażona była w nową linię opon Goodyear. Jak powiedzieli przedstawiciele firmy – W nową linię SuperSport „uzbrojone” były m.in. Aston Martin D89 Volante i Mercedes AMG GTC. SuperSport to trzy nowe modele – Eagle F1, R oraz RS. Wszystkie stworzone zostały na potrzeby samochodów sportowych, przystosowane są do szybkich aut, wytrzymujących bardzo duże obciążenia i charakteryzujących się najlepszą przyczepnością.

Firma Goodyear była partnerem jednego ze spotkań, pozostałe wspierali wieloletni  Partnerzy Inter Cars, firmy: Continental, Exide Technologies, Texa i Castrol. Wszystkim partnerom dziękujemy za wspaniałą zabawę i atmosferę oraz pomoc w organizacji Inter Cars Supercar Club.

Podobne artykuły

Odkryj polskie strony Ford Trucks

Odkryj polskie strony Ford Trucks

Sprawdź, jakie szkolenia przygotował we wrześniu Inter Cars

Sprawdź, jakie szkolenia przygotował we wrześniu Inter Cars

Z ostatnim dniem września Inter Cars zakończył promocję Express Klub

Z ostatnim dniem września Inter Cars zakończył promocję Express Klub

Październikowe szkolenia w Inter Cars

Październikowe szkolenia w Inter Cars